SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ı bekleyen büyük tehlike

İstanbul’da bir Kızılyıldız taraftarının yaşamını yitirmesi ortalığı karıştırdı. Kızılyıldız’ın kardeş kulübü Olympiakoslu fanatikler, Asteras-Beşiktaş maçında intikam alacaklarını açıladı.

Güncellenme: 10:26, 25/11/2014
Beşiktaş’ı bekleyen büyük tehlike

Beşiktaş'ı Yunanistan'da düşmanca bir ortam bekliyor… Perşembe günü Asteras Tripolis'le karşı karşıya gelecek olan siyah-beyazlılarda, taraftar gerginliği herkesi ürkütüyor. Galatasaray LH-Kızılyıldız basketbol karşılaşması öncesinde İstanbul'da Marko İvkovic isimli bir Sırp taraftarın yaşamını yitirmesi ortalığı germişti. Bu talihsiz olay sonrasında tansiyon yükselirken, Kızılyıldız'ın kardeş kulübü Olympiakoslu fanatikler anlamsız bir şekilde tehditlerde bulundular.

İnternet sitelerinde ve forumlarda bir araya gelen Olympiakoslu Yunan holiganlar, İvkovic'in intikamının perşembe günü Beşiktaşlı taraftarlardan alınacağını iddia ettiler. Bu gelişmeler sonrasında Yunan polisinin de alarma geçtiği ve güvenlik önlemlerinin üst düzeye çekileceği belirtildi. Bu arada karşılaşmayı yaklaşık 750 kadar Beşiktaşlı taraftarın da statta izlemesi bekleniyor.

 

Yayınlanma Tarihi:08:22,