SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa’nın devlerine mesaj gönderildi

Avrupa kulüplerine tek tek faks gönderen sarı-kırmızılılar, Bruma’yı satılık veya kiralık olarak verebileceklerini belirtiyor.

Güncellenme: 08:25, 25/11/2014
Avrupa’nın devlerine mesaj gönderildi

Son maçlarda 18 kişilik kadroya dahi giremeyen Bruma konusunda flaş gelişme…

Prandelli'nin geldiğinden beri çok az forma şansı verdiği 19 yaşındaki futbolcu için Galatasaray adeta kapı kapı dolaşıyor. Sarı-kırmızılı kulübün Avrupa ekiplerine tek tek faks gönderdiği ve “Bruma'yı ister misiniz?” önerisinde bulunduğu öğrenildi. Satılık veya kiralık olarak genç ismi elden çıkartmak isteyen Cimbom, aynı zamanda bu konuda menajerlere de haber gönderdi.

‘BU MU 12 MİLYON!'

Florya’daki tek yetkili olan Abdürrahim Albayrak'ın Bruma'nın menajeriyle de bir görüşme yaptığı ve hayli kızdığı öğrenildi. Albayrak, böyle bir oyuncunun Galatasaray'a nasıl 12 milyon Euro bonservisle geldiğini sorguladı.

Bruma'nın futbol açısından eksikleri olduğunu menajerine ilettiği ve “10 metre bile koşamayan adamın maliyeti nasıl bu kadar fazla olur. Oyuncuna kulüp bul!” restini çektiği belirtildi. Cimbom, Bruma'yı satamazsa kiralayacak.

İNGİLİZLER’E YAZILIYOR

Portekiz Milli Takımı'na zaman zaman çağrılan Bruma'nın Avrupa'da piyasası var. Galatasaray'a gelme sürecinde bazı ekiplerin ciddi şekilde ilgilendiği 19 yaşındaki futbolcu, özellikle İngiltere takımlarına ciddi şekilde yazılıyordu. Ancak bu konuda kulübe tatmin edici bir teklif gelmiş değil. Bruma'nın menajeri Sunderland ve Everton'ın yanı sıra Fransız temsilcisi Monaco'nun da Bruma'yı istediğini söylemişti.