SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Prandelli’nin fesih bedelini açıklıyoruz!

Galatasaray, performans düşüklüğü halinde Prandelli’yi bir aylık alacağı olan 200 bin Euro’yu ödeyerek gönderebilir. Tarafların FIFA’lık olması durumunda ise sezon sonuna kadarki tüm maaşı ödenecek.

Güncellenme: 08:37, 25/11/2014
Prandelli’nin fesih bedelini açıklıyoruz!

AMKSPOR / Bahadır ÇOKİŞLER

Cimbom’un Cesare Prandelli'ye sabır göstermesinin arkasında yatan gerçeğin maddi konular olduğu iddia ediliyordu. Ancak gerçek çok farklı. İtalyan teknik direktörün sözleşmesindeki detaylara sadece AMK ulaştı. Buna göre mukavelede özel bir tazminat maddesi bulunmuyor.

Prandelli’nin ekibiyle birlikte toplam aylık maliyeti 200 bin Euro. Yani Roberto Mancini'nin ücretinin tam olarak yarısı. Eğer Galatasaray ile İtalyan taktisyen karşılıklı anlaşmaya varıp sözleşmeyi feshederse bir aylık alacağı ödenerek el sıkışılıp, yollar ayrılacak.

Veya yönetim, performans düşüklüğü ve Prandelli'nin hata yaptığını belirterek de 200 bin Euro'luk bir aylık ücretini ödeyerek işi bitirebilir. Ancak tarafların anlaşmazlığa düşüp, tecrübeli çalıştırıcının konuyu FIFA götürmesi durumunda işler karışacak. O zaman, Prandelli'ye sezon sonuna kadarki alacaklarının tamamı ödenecek.

YILDIZ SÖZÜ YOK

Mukalevedeki can alıcı nokta, ‘performans düşüklüğü' ibaresi. Yönetimin bunu belgeyle kanıtlama zorunluluğu bulunuyor. O nedenle de başkan yardıcımısı Abdürrahim Albayrak'ın son açıklamasında, “Böyle giderse Prandelli'nin arkasında duramam. Sneijder'i oynatmamasına çok şaşırdım” ifadesini kullandığı söyleniyor.

Aynı zamanda ne eski başkan Ünal Aysal'ın ne de yeni yönetimin Prandelli'ye herhangi bir sözünün olmadığı, yıldız transferi için de garanti verilmediği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:23:52,