SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor ile Fenerbahçe’nin Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında 1-1 berabere kaldığı mücadele sonrasında sarı-lacivertli takımda bir isim önemli bir sakatlık yaşadı.

42. dakikada bir pozisyonda hava topuna çıkan Mehmet Topal, kafasının üzerine düştü ve bir süre yerden kalkamazken, tedavi ile kendine gelebildi.

Karşılaşmanın 2. yarısında da sahaya çıkan ve sakat sakat 90 dakikayı tamamlayan Topal, mücadelenin sonunda kontrol amaçlı hastaneye götürüldü.

Yapılan kontrollerin ardından Fenerbahçe kulüp doktoru Burak Kundracıoğlu, Mehmet Topal’ın durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Fenerbahçe resmi sitesinden yapılan o açıklamala; 

“Bursaspor maçında bir pozisyon sonrasında başının üstüne düşen Mehmet Topal'ın maç sonrasında Bursa Medical Park Hastanesi'nde MR'ı çekildi. Profesyonel Futbol Takımımızın Doktoru Doç. Dr Burak Kundarıcıoğlu  yaptığı açıklamada, “Bursa Medical Park Hastanesi'nde boyun ve beyin MR ile tomografisi çekilen Mehmet Topal’ın kemik yapısında herhangi bir bulguya rastlanılmadığını yumuşak dokuda hafif ödem olduğunu ve hastanede kalmasını gerektirecek herhangi bir durumun olmadığını belirtmiştir” dedi.

Öte yandan Doç. Dr Burak Kundarıcıoğlu, sol bacak üst ön adelesinde ağrı hissettiği için maçı tamamlamayan Diego Ribas'ın durumunun yarın İstanbul'da çekilecek MR sonucunda netlik kazanacağını ifade etti. “

Yayınlanma Tarihi:22:28,