SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaldı 7 maç

24 Kasım 2014

ÇOK geçmedi, geçen sene bu zamanlardı. Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında oynanan maça Donk'un topu damga vurunca karşılaşmanın tekrarına karar verilmişti. Tekrar kararından sonra açıklama yapan Kasımpaşa Başkanı Hasan Hilmi Öksüz ise özgürce konuşma hakkını kullanmış ve “Beşiktaş'la 10 maç yapsak 10'unu da kazanırız” demişti.

DÜN itibariyle Hasan Hilmi Bey'in bahsettiği 10 maçın 3'ü geride kaldı ve Kasımpaşa'nın henüz galibiyeti yok. O zaman “kaldı 9 maç,” bugün de “kaldı 7 maç” başlığını atmamızın sebebi de bundandır. Hasan Hilmi Öksüz'ün iddiası unutulmasın diye!

TARİH kitaplarına 7 maç sonra belki de altın harflerle yazılacak bu açıklamayı bir kenara bırakıp Hasan Hilmi Bey'in bahsettiği bu 10 maçın üçüncüsünü kısaca anlatmaya çalışalım.

KARŞILAŞMA, Beşiktaş taraftarları adına bazı zıtlıklarla başladı. Necip'i stoperde gören çoğu taraftar isyan bayrağı açmıştı ki, kaptanın ilk yarı boyunca vurduğu 2 altın kafa belki de maçın kaderini değiştirdi. Önce karşılaşma 0-0 iken kendi kalesinden kafayla top çıkarması, ardından da ilk yarı bitmeden farkı 2'e çıkaran golün asistini kafayla yapması Necip'i “büyük stoper” yapıverdi.

DİĞER zıtlık ise Demba Ba'nın gollerinden sonra ortaya çıktı. Bilenler bilir, Beşiktaş'ın basketbol ve futbol taraftarları aynıdır. Çok az değişiklik gösterir. Dün gece de Fatih Terim Stadı'nın (isminin neden böyle olduğunu henüz anlamış değilim) tribünlerinde oturan taraftalar bunlardı. Basketbol maçlarında “sex on the beach” diye bağıranlar, dün gece atılan gollerden sonra “Ya Allah Bismillah Allah-u Ekber” diye bağırıyordu. Gel de çık işin içinden!

HEM aynı zıtlıkları maçın düdüğü Özgür Yankaya da yaşamadı mı dün gece? Mesela Ersan'a yapılan müdahelenin ardından verdiği penaltı, Beşiktaş'a zıttı. Daha doğrusu, Beşiktaş'a zıt gibi duruyordu. Olsun, zaten Beşiktaş zıtlıkların takımı değil mi? SİYAH ile beyazın zıtlığı gibi. TAKIMDA sağ bek 1 tane varken, 4 sol bek olması gibi. TRİBÜNÜ doldurmayan taraftarın “Galatasaray maçı da burada oynansın” demesi gibi. MERAK etmeyin, uzun uzun Beşiktaş'ın zıtlıklarını yazacak değiliz. Biz de biliyoruz ki Demba Ba 2 gol attı ve maç 2-0 bitti. Maksat muhabbet olsun diye lafı uzatıyoruz. Belki Hasan Hilmi Öksüz bu yazıyı bir ihtimal okur da sinir olur diye…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek