SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“İstifayı düşünmüyorum”

Galatasaray'da Abdurrahim Albayrak ile Cesare Prandelli arasında gerçekleşen görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. İtalyan teknik adam Albayrak'a istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.

Güncellenme: 20:26, 24/11/2014
“İstifayı düşünmüyorum”

Galatasaray’da teknik direktör Cesare Prandelli’nin takımdaki geleceği sorgulanıyor. Trabzonspor mağlubiyeti sonrası taraftarların istifaya davet ettiği İtalyan teknik adam, Abdurrahim Albayrak ile yaptığı toplantıda istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.

Görevden ayrılmak istemeyen İtalyan teknik direktörün sözleşmesindeki detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Prandelli, Ünal Aysal’ın başkanlık döneminde önemli bir sözleşmeye imza atmıştı. 2016 yılına kadar imzalanan sözleşmede özel bir tazminat maddesi bulunmuyor. Ancak İtalyan teknik adam, görevden alınması durumunda yardımcılarına ait olanlarla birlikte kalan alacaklarını istiyor. Prandelli, karşılıklı anlaşma halinde yalnızca o ayki maaşını alacak. Ancak deneyimli teknik adam konuyu FIFA’ya taşırsa, bu kez sözleşme sonuna dek alacaklarını tahsil edebilecek.

Abdurrahim Albayrak’ın bir televizyon programında, “Prandelli’nin arkasında durmam zor” açıklamaları, kafalarda soru işaretleri yaratmıştı. Prandelli’nin, Albayrak ile yaptığı toplantıda Ünal Aysal’ın kendisine Almanya’dan satın alacağı bir takımı çalıştıracağı yönündeki ifadelerin de detayları ortaya çıktı. Bu takımın, sarı kırmızılıların projesi kapsamında yer alan Wattenscheid olduğu öğrenildi.

NTVSpor

Yayınlanma Tarihi:18:38,