SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Furkan Aldemir’in açıklamaları!

Galatasaray ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Furkan Aldemir, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla ayrılık sebebini duyurdu.

Güncellenme: 19:21, 24/11/2014
İşte Furkan Aldemir’in açıklamaları!

Sezon başında Fenerbahçe Ülker’in astronomik teklifi reddederek sarı kırmızılı kulüple sözleşmesini uzatan Furkan Aldemir, sözleşmesindeki “serbest kalır” maddesini kullanmak için işlem başlatmıştı. Furkan Aldemir, Instagram hesabından yaptığı açıklamalarda NBA’e gitmek için ayrılma kararı aldığını, bu yüzden Galatasaray’dan ayrıldığını söyledi.

İşte Furkan Aldemir’in açıklamaları; 

“Hakkımda çıkan haberler için açıklama yapmak istedim.

NBA’de oynamak her oyuncunun olduğu gibi benim de en büyük hayallerimden biri. Ve bu hayallerim doğrultusunda son günlerde kendim için olumlu şartlar oluştu. Ailem ve menajerlerimle şartları değerlendirdik ve Amerika’daki sistemin benim kariyerim adına daha verimli olacağı kanısına vardık. Ama şunun bilinmesini isterim ki; Galatasaray’daki kariyerim boyunca her zaman bu renkler için savaştım, sahada bu renkler için fedakarlık yaptım. Yeri geldiğinde takımdaki çoğu arkadaşımın yaptığı gibi sakatken sahaya çıktım. Sahada sadece bu camianın başarısı için ter döktüm.

Ayrıca sanıldığının aksine ekonomik sebeplerle değil Türkiye’deki basketbol gelişimimi bir üst seviyeye taşımak için gitmeye karar verdim. Bu bağlamda Galatasaray kulübünden geçmiş alacaklarım dışında bir talebim olmadan ve kontrat haklarımı kullanmadan ayrılıyorum. Galatasaray camiasının bizlere aşıladıkları etik değerleri ve saygıyı karşılıklı koruyacağımıza inanıyorum.

Galatasaray’a ilk geldiğimde hayallerimden biri de bu renklerden ayrılırken gittiğim adresin başka bir Avrupa kulübü değil NBA olmasıydı. Bunu gerçekleştirmiş olmanın da gururunu yaşamaktayım. Şimdiki hedefim daha önce bu ligde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmiş ve şu an temsil eden ağabeylerim gibi başarılı olmak. Bunun için sabır ve azmin önemli olduğunun farkındayım.

Allah’ın izniyle sakatlıksız ve güzel bir şekilde kariyerime hayırlı başarılar katmak istiyorum. Kariyerim boyunca bana destek olan takım arkadaşlarıma, koçlarıma, ağabeylerime ve taraftara teşekkürü borç bilirim.

Dualarınızı eksik etmeyin. Allah utandırmasın…”

Yayınlanma Tarihi:19:17,