SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik Direktör Ersun Yanal göreve başladıktan 10 gün sonra çıktığı ilk resmi maçında Galatasaray’ı deplasmanda 3 – 0 gibi net bir skorla deviren Trabzonspor’da büyük sevinç yaşanıyor. Yanal’ın takıma oynattığı hücum futboluna övgüler dizen camiada, “Şampiyonluk” dile getirilmeye başlandı.

“İŞTE ORDU İŞTE KOMUTAN!”

Trabzonspor’un aldığı net galibiyet kentteki yerel basında ilginç başlıklarla okuyuculara duyuruldu. Neredeyse tüm gazeteler spor sayfalarının haricinde birinci sayfalarını da tamamen Galatasaray zaferine ayırdı.

Son Nokta Gazetesi, “İşte Ordu, işte komutan! Fırtına Ersun Yanal ile Arena’da öyle bir patladı ki… Vahid ile geçen günlere Yanal’ım arkadaş.. Böyle bir zaferi çok özlemiştik. Yanal’ın Fırtınası Galatasaray’ı Arena’da fena patlattı! Cim-Bom Boooom” ifadesiyle maçı okuyucularına aktardı.

Kuzey Ekspres Gazetesi, “Duyduk duymadık demeyin.. Geliyoruzzzzz.. Trabzonspor, Arena’da Galatasaray’ı yerle bir etti, ‘Bizim için sezon yeni başladı’ dedi.. Fırtına Arena’yı yaktı” başlıklarını kullanırken, Günebakış Gazetesi, “Bu Trabzon’a şapka çıkartılır.. Ersun Yanal Fırtına’ya adeta kimlik değiştidi.. Büyüksün Trabzon’um” ifadeleriyle tarihi zaferi okuyucularına duyurdu.

“BİR ASLAN MİYAV DEDİ, BÜYÜK KAPLAN KÜKREDİ”

Karadeniz Gazetesi, “Alayınıza gider.. Hepiniz bir, biz tek.. Şampiyonluk yolunda bizi hesaba katmayanlara mesajımız net! Bir aslan miyav dedi, Büyük Kaplan kükredi.. Aslan’ı terbiye eden Kaplan, zirve hesapları yapmaya başladı” başlıklarını kullanırken, Taka Gazetesi, “Teşekkürler Ersun Hocam! Trabzonspor camiasının özlemine son verdin, 945 gün sonra bize İstanbul’da bu zaferi yaşattın. Kusursuz zafer. Aslan’ı Arena’da ezdik” dedi.

“Aslan Avcısı” başlığını kullanan Karadeniz’in Sesi Gazetesi ise, “Diriliş.. Trabzonspor yeni hocası Ersun Yanal ile şaha kalktı” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:59,