SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal tarihe geçti

Tecrübeli hocanın Trabzonspor’u, 945 gün sonra derbi kazandı. Kısa sürede Cimbom’a evinde fark atan bir ekip yaratan Yanal, “Daha iyisini yapabiliriz. Hem yetenekli hemdemücadeleden kaçmayacak bir takımız” dedi.

Güncellenme: 11:44, 23/11/2014
Ersun Yanal tarihe geçti

10 gün önce Vahid Halilhodzic'i gönderip eski hocası Ersun Yanal ile tekrar anlaşan Trabzonspor'da belki de kimse dünkü skoru beklemiyordu. Ancak geçen sezon Fenerbahçe'yi şampiyon yapan Yanal, ayağının tozuylamucize yarattı. 12 Kasım'da sözleşme imzalayan usta hoca, dün adını tarihe yazdırdı. Onun yönetimindeki Karadeniz ekibi, TT Arena'da Galatasaray'ı 3-0 yenerek 945 gün sonra derbi kazandı. Ayrıca Fırtına, İstanbul'daki en farklı derbi galibiyetini elde etti. Şampiyon olabiliriz

Zaferin mimarı Yanal,maçtan sonra çokmutluydu. Tecrübeli hoca, “Bu sihir değil. Rakibimizden çok daha disiplinli ve coşkuluyduk. Daha farklı kazanabilirdik. Hem yetenekli hem demücadeleden kaçmayacak bir takımız. 15 kayıp puana rağmen şampiyonluğa oynayabiliriz. Yeter ki futbolcu, yönetim, taraftar ve yerelmedya hep beraber yürüyelim. ‘Her yer Trabzon' sloganını gerçek kılmak için bu göreve soyundum. Zamanla ideal sistemimize kavuşacağız” dedi.