SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orman’dan Volkan’a gönderme

Beşiktaş Başkanı, “Bizim oyuncularımız seçilmiş insanlar, hepsinin duruşu belli. Hiçbir zaman bireysel olarak böyle bir sıkıntıyla karşılaşmazlar. Aksine her yerde alkışlanırlar” diye konuştu.

Güncellenme: 11:22, 22/11/2014
Orman’dan Volkan’a gönderme

AMK

Milli maç arasında gündemi meşgul eden Volkan Demirel olayına Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da dahil oldu. Vodafone Arena'daki lansmanın ardından basın mensuplarına stadı gezdiren Orman, küfüre maruz kaldığı için Arena'yı terk eden Volkan Demirel‘le ilgili sorulan soruya cevap verdi. Kartal'ın patronu, “Bizim oyuncularımız seçilmiş, özel insanlar. Hepsinin duruşu belli. Bundan başka oyuncular bunun zıttıdır manası çıkması. Kendi oyuncularım için konuşuyorum. Onların kamuoyundaki duruşu belli. Bireysel olarak böyle bir sıkıntıyla asla karşılaşmazlar. Aksine gittikleri her yerde alkışlanırlar. Seviliyorlar, çünkü hiçbir takımın futbolcusuna ya da taraftarına yönelik bir eylem içinde bulunmazlar” ifadesini kullandı.

“KİMSEYİ TAHRİK ETMİYORUZ”

Kendisinin de kimseyle problemi olmadığına vurgu yapan Orman, “Türkiye'nin her yerine gidiyorum, sokaklarda yürüyorum. Hiç gördünüz mü Beşiktaş başkanına 100 metre 200-300 metre uzaktan birisinin bağırdığını? Ben başkan olduğumda en büyük problemlerden biri Bursaspor'la idi. Bugün Bursa taraftarı ile ben ve yönetici arkadaşlarımın ne kadar samimi olduğunu görüyorsunuz. Sokakta fotoğraf çekiliyoruz. Ne ben, ne hocam ne de oyuncularım tahrik edecek eylemde bulunmuyor çünkü. Galatasaray ve Fenerbahçe Stadı'ndaki bütün maçlara da gittim. Hiç sorun yaşamadım. Herhangi bir eylem görmedim” açıklamasında bulundu.