SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital’ın Kızılyıldız ile dün akşam oynadığı basketbol maçı öncesinde çıkan olayda, kalbinden bıçaklanan Sırp taraftar Marko Ivkovic hayatını kaybetti.

Ivkoviç, kalbine aldığı bıçak darbesi sonucu ağır yaralandı. Olay yerine çağırılan ambulansla Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Marko İvkoviç, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen saat 23.40’ta kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Sırp taraftarın cansız bedeni hastaneden alınarak cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

“ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA DEVAM ETMEKTEDİR”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Marko Ivkoviç’in hayatını kaybettiği olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“21.11.2014 günü Galatasaray ve Kızılyıldız takımları arasında oynanan Turkish Airlines Euroleague basketbol müsabakası öncesinde maça giriş biletleri bulunmayan Kızılyıldız taraftarları ile Galatasaray taraftarları arasında uzaktan taş ve şişe atmak suretiyle olaylar çıkmıştır. Arada bulunan emniyet güçleri sayesinde birbirlerine yaklaşamayan taraftarlardan Kızılyıldız taraftarları emniyet güçleri tarafından salon civarından uzaklaştırılırken kendi grubu içinde bulunan bir Kızılyıldız taraftarının bıçakla yaralandığı ve hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı anlaşılmıştır. Bahse konu olay ile ilgili görevlilerimiz tarafından çok yönlü soruşturma devam etmektedir.”

“MURAT, KAP BIÇAĞI GEL!”

Öte yandan, sosyal medyada olayın görüntülerinin yer aldığı bir videoda, olayların seyrini değiştirecek bir konuşma yer alıyor.

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Bilet bulamadıkları için olay çıkaran ve polisin müdahalesinin ardından salonun karşısındaki yola geçen Sırp taraftarlar, ellerindeki meşaleleri ve taşları Galatasaray taraftarlarının bulunduğu bölüme attı. Bu sırada sarı kırmızılı taraftarlar arasında bulunan bir kişinin önce, “Kim bunlar?” diye sorduğu, ardından da, “Murat, kap bıçağı gel” diye seslendiği dikkat çekti.