SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a geldikten sonra ligde sadece geçen hafta oynanan Başakşehir maçını kaçırdı… Tam bir istikrar abidesi… Attığı sürpriz goller, dinamizmi ve hırsıyla milli takıma kadar yükseldi siyah-beyaz forma altında… Olcay Şahan, Beşiktaş sevdasını, hedeflerini ve hakkında bilinmeyenleri anlattı, sorularımıza samimi yanıtlar verdi…

İşte Olcay'ın yaptığı o açıklamaları:

”GÖKHAN, ÖMER VE HAKAN AYNI TAKIMDA OYNAYACAK”

“Ben Gökhan'ı da Hakan'ı da Ömer'i de çok seviyorum. Ancak o konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. Eskide kalmış bir konu. Artık kimse konuşmuyor bile bunları. Hepsi benim kardeşim. O konu kapanmıştır. Bir gün onların aynı takımda oynayacaklarına inanıyorum. Bu konuları uzatmanın anlamı yok. Olay zamana bırakınca kendiliğinden çözülür.”

”SAHADA KALDI”

“F.Bahçe maçında yaşanan tartışmalar futbolda olabilecek şeylerdi. Saha içinde olan saha içinde kalır. Ben Emre Ağabey ile olan konuyu orada bitirdim. Umarım herkes orada bitirmiştir. Çünkü uzatmaya gerek yok.”

”SAÇLA SAKALLA İYİ FUTBOL OLMAZ”

“İlhan Cavcav'ın sakal konusundaki sözlerine saygı duymak gerekir. O kendi düşüncesi. Herkes istediği gibi yaşar. Ama bence sakalla saçla iyi futbol olmaz. Bunun onlarla alâkası yok.”

”OZZIE’Yİ OSCAR’A BENZETİYORUM”

“Oğuzhan’ı Brezilya Milli Takımı'ndaki Oscar'a benzetiyorum. Herkes ona vücudunu geliştirmesini söylüyor ama Oscar, vücut olarak Oğuzhan'dan daha kötü. Oğuzhan çok yetenekli bir oyuncu. Hatta Türkiye'de ilk 3'e girer. Bence salona gidip vücut yapması önemli değil. Çünkü bu oyun zekayla oynanıyor. Oğuzhan da bence çok zeki bir oyuncu. Mesela Başakşehir maçında ön libero oynadı ve çok başarılıydı. Türkiye'den Avrupa'ya gidebilecek 3 oyuncudan biri Oğuzhan. Diğer ikisi de bizde oynuyor.”

”SIVOK BİZİ YAKTI”

“Fatih Hoca'nın yeni geldiği dönemde Milli Takım olarak maçları hep kazanıyorduk. İzlanda maçında bir tutukluk oldu. Belki karşılaşmaların çok yakın tarihli olması da bizi etkilemiş olabilir. Çek Cumhuriyeti maçında da Sivok bizi yaktı.”

“BEŞİKTAŞ'TA BIRAKACAĞIM”

“Bundan en az 15 sene evveli anlatıyorum… Ağabeyim G.Saraylı'ydı. Onun yatağında G.Saray battaniyesi vardı. O zaman ailemizdeki tek Beşiktaşlı amcam Mehmet Şahan bana İstanbul'dan Beşiktaş battaniyesi gönderdi. Ben o sayede Beşiktaşlı oldum. Yani bir battaniyeyle. Bana hep bir gün Beşiktaş'ta oynayacağımı söyledi ve öyle de oldu.

Kariyerimi Beşiktaş'ta noktalamak istiyorum. Bunun sebebi küçüklüğümden beri Beşiktaşlı olmam ve buraya geldiğimden beri yaşadığım hisler. Beşiktaş'a geldikten sonra ailemin benimle nasıl gurur duyduğunu gördüm. Onları?çok sevindirdiğimi gördüm. Bunlar beni motive ediyor ve bunu Beşiktaş sayesinde yaşıyorum. Onun için elimden geldiğince kulübüme destek olup futbolu burada bırakmak tek isteğim.

Benim idolüm yok ama sevdiğim birkaç futbolcu var eskilerden… Küçükken topu ayağıma aldığımda Sergen Yalçın'ı taklit ederdim. Onun gibi oynamaya çalışırdım. Ayrıca Tümer Metin ve İbrahim Üzülmez'i de hep izlerdim. Çok beğenirdim ve onlar gibi olmak isterdim. Tabii bir de İlhan Mansız var. Hep onun gibi saçlarımı uzatır ve onun gibi toplardım. Babam kızardı, ‘Kes saçlarını' derdi.”

”SOSYAL MEDYA BASKI ALTINA ALDI”

“F.Bahçe maçından önce sosyal medyadan gelen ‘Olcay kesin gol atacak' mesajlarıyla çok fazla baskı altında kaldım. 3. dakikada gol yememiz bizi biraz yıprattı. Sonrasında oyunu kontrol altına almak isterken 2 tane lüzumsuz faul yaptım. Bunlar benim için birer tecrübe oluyor. Aslında takımda şu an bana ağabey gözüyle bakıyorlar. Onlara kötü örnek oldum. Yapmamalıydım. Tam olarak tecrübeli olsam kurnazlık yapar kırmızı görmezdim.”

”EN İYİ DOKTOR ERTUĞRUL KARANLIK”

“Doktorumuz Ertuğrul Karanlık bence Türkiye Ligi'ndeki en iyi doktor. Örneğin Sosa ve Meireles aynı anda aynı şekilde sakatlandı. Ama Meireles hâlâ antrenmana çıkamazken Sosa ilk 11'de oynadı. Onun metodları saygı duyulacak türden. Kendisini takımda herkes sever çünkü işine bağlı ve başarılı bir insan. Ben bu işi 35 yaşıma kadar yapmak istiyorum. Bu yüzden emin ellerde tedavi olmak doğru bir tercihtir. Bu da bizim ekmek paramız.”

”ŞAMPİYONLUKLA SÜSLEYECEĞİZ”

“Herkes bizim futbolumuzu konuşsun. Zaten Beşiktaş'ın Türkiye'de en iyi futbol oynayan takım olduğu söyleniyor. En iyi futbolu oynamaya devam edeceğiz ve sezon sonunda bunu şampiyonluk ile süsleyeceğiz.”

”GURURLANDIRDI”

“Nuri Şahin'in beni, Thomas Müller'e benzetmesi çok gurur verici bir şey. Sonuçta Müller dünyanın en iyi takımında oynuyor ve dünyanın en iyi oyuncularından biri. Bayern Münih'te sürekli gol atıyor. Bunu Nuri kardeşimin ağzından duymak çok güzel. O da iyileşti ve inşallah bir daha sakatlık yaşamaz.”

 

Vatan