SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O maçın tarihi değişti

Süper Lig’de ilk yarının fikstürünü sezon başında açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu, 12.haftada oynanacak olan Galatasaray-Akhisar Belediyesispor maçının günü ve saatini değiştirdi.

Güncellenme: 11:17, 22/11/2014
O maçın tarihi değişti

Türkiye Kupasının karşılaşma takvimi belli olduktan sonra TFF, dün sürpriz şekilde Galatasaray'ın maç trafiğini görüp harekete geçti. Türkiye Kupasında Galatasaray'ın ilk maçının 3 Aralık Çarşamba günü saat 19:30'da Türk Telekom Arena'da Eskişehirspor ile yapacak olması TFF'nin bu sürpriz kararı almasına neden oldu,

SADECE 1 GÜN ARA İLE MAÇ OLMAZ

Sezon başında 5 Aralık Cuma günü saat 20:00'te oynanacağı açıklanan 12.hafta karşılaşması Galatasaray-Akhisar Belediyespor maçının saati ve günü değiştiriliyor. TFF, 3 Aralık Çarşamba günü Türkiye Kupası maçına çıkacak olan Galatasaray'ın sadece 1 gün ara ile Cuma günü ligde de Akhisar maçına çıkmasını doğru bulmadı.

6 ARALIK CUMARTESİ SAAT 21:45’TE ALINMASI BEKLENİYOR

G.Saray ve Akhisar kulüplerine de bu konuda bilgi verilip onayları alınırken TFF, adil davranma adına bu karşılaşmayı G.Saray'ın kupadaki rakibi Fenerbahçe-Eskişehirspor maçının arkasına yani 6 Aralık Cumartesi günü saat 21:45'te oynanacağını duyurması bekleniyor.

Hürriyet