SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mancini’ye bonservis engeli

Mancini’ye bonservis engeli

Sözleşmesi sona erdiğinde Caner'le görüşüp anlaşamayan İnter, Mancini'nin talebiyle yeniden harekete geçti. Ancak Caner artık bedava değil, değeri en az 10 milyon Euro!

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon sonunda sözleşmesi biten Caner Erkin'le hemen anlaşma sağlamadı. Birçok kulüp yıldız futbolcunun peşine düştü. Bunlardan biri de İnter Milan'dı. Lacivert-Siyahlılar Caner'in menaceriyle pazarlık masasına otursa da anlaşma sağlayamadı. 26 yaşındaki futbolcu sonunda Fenerbahçe ile olan sözleşmesini uzattı. Başarılı performansına kaldığı yerden devam etti. Roberto  Mancini'nin teknik direktörlük koltuğuna oturmasının ardından İnter'in Caner aşkı yeniden alevlendi.

İtalyan basınında çıkan haberlere göre Mancini, Türkiye'deyken hayran kaldığı yıldız futbolcunun mutlaka alınmasını istedi. Yaz döneminde boştayken Caner Erkin ile anlaşamayan İnter, bunun üzerine bir kez daha bu transfer için harekete geçti. Ancak İtalyan devinin milli oyuncuya imza attırması için artık Fenerbahçe ile de anlaşması şart. Sarı- Lacivertliler'in Caner için belirlediği bonservis bedeli ise tam 10 milyon Euro (27 milyon 500 bin TL).

Milliyet