SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kendi cenazemiz gibi ilgilendik”

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Kızılyıldız maçından önce bıçaklanarak yaşamını yitiren Sıp taraftar Marko İvkoviç'in cenaze işlemleriyle bizzat ilgilendi.

Güncellenme: 15:14, 22/11/2014
“Kendi cenazemiz gibi ilgilendik”

İvkoviç'in cenazesinin bulunduğu Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na gelen Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, cenaze işlemleriyle ilgilendi. Albayrak, Adli Tıp Kurumu çıkışında basın mensuplarına açıklama yaptı.

“BİZİM TARAFTARIMIZ OLAYA HİÇ KARIŞMADI”

Sırbistan taraftarlarına ve Kızılyıldız takımına başsağlığı dileğinde bulunan Albayrak, “25 yaşında gencecik bir insan hayatını kaybetti. Kızılyıldız kulübüne ve ülkesine başsağlığı diliyorum. Bizim taraftarlarımız olaya hiç karışmadı. Bunun sevincini yaşıyorum. Sabahtan bu yana Kızılyıldız kulübünden kimse olmamasına rağmen kendi cenazemiz gibi bu cenazeyi takip ettik, hazırladık. Akşam saat 18.30 uçağıyla Sırbıstan'a gönderilecek. Kızılyıldız taraftarlarına, kulübüne başsağlığı diliyorum. Böyle bir olayın olması bizim ülkemizi de üzmüştür. Keşke böyle bir şey yaşanmasaydı.” dedi.

“KENDİ ARALARINDA ÇIKAN BİR KAVGANIN SONUCU”

Albayrak basın mensuplarının 'Olayın nasıl olduğu' şeklindeki soruya ise, “Kendi Sırp taraftarlar arasında çıkan bir olayın sonucu. Hepimizin başı sağ olsun” şeklinde cevapladı.