SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, Spor Toto Süper Lig’de 23 Kasım Pazar günü karşılaşacakları Beşiktaş’ın, ligin en iyi takımı olduğunu söyledi.

Gürcü teknik adam, Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri’nde takımının antrenmanı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ın ligin flaş takımı olduğunu belirterek, “Hem Avrupa’da hem ligde iyi oynayan Beşiktaş’ı görüyoruz. İki oyuncusunun eksikliğini problem olarak görmüyorum” dedi.

Geride kalan haftalarda bir ara iyi istatistik yakaladıklarını vurgulayan Arveladze, “İki hafta önce ligde birinci olabilirdik. Galatasaray maçından sonra istediğimiz sonuçları alamayınca bu oldu. Son iki haftada çok önemli maçlar oynadık. Gençlerbirliği karşılaşmasından 3 puan alsaydık puan kayıplarını ‘büyük kayıp’ olarak değerlendirmezdim. Ama şu an eksik puanlarımız var” diye konuştu.

Maçın Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanmasına değinen Shota Arveladze, “Bizim için sonuçta deplasman maçı. Başakşehir olur, Olimpiyat olur… Zemin bildiğim kadarıyla Olimpiyat’ta kötü değil. Bayağı düzeltmişler. Başakşehir’in zemini daha iyi. En iyi saha bence bizimki. Hem Beşiktaş hem biz oynadık. Ama Beşiktaş’ı Kasımpaşa Stadı’na getiremedik” ifadelerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ’A KARŞI İYİ OYNADIK”

İki takım arasındaki artıları ve eksileri değerlendirmesi istenen Shota Arveladze, bu soruya esprili bir yanıt verdi.

“Renkler değişik” şeklinde espriyle konuşmasına başlayan Arveladze, şunları söyledi:

“Her takımın bir gücü var. Kadro olarak Beşiktaş daha zengin. Artı, güvenleri fazla. Bu performansı çok etkiler. Aldıkları puana göre güven sağladılar. Avrupa’daki sonuçlarla güven böyle kazanılıyor. Ama biz bugüne kadar Beşiktaş’a karşı kötü oynamadık.”

Arveladze, sorulara zaman zaman verdiği yanıtlarla basın mensuplarını güldürdü. “İki takımda da savunma oyuncularında eksikler var” sözü üzerine “Savunmasız oynayacağız” diyen Gürcü teknik adam, geçen sezon iki kulüp arasında yaşanan gerginlik konusunda ise “Onun için Donk’u oynatmıyorlar” ifadesini kullandı.

Açıklamalarının sonunda gazetecilerin “Sizin ekleyeceğiniz bir şey var mı?” sorusuna Arveladze, “Passolig varsa gelin” diye yanıt verdi.