SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte o röportajdan en ilginç satır başları:

“Bugün zirveye oynayan takımlar en az 120 km koşuyor. Biz ise Şampiyonlar Ligi maçlarında 110 km koşuyoruz. Adeta yürüyoruz. Eh yani karşınızdaki rakibin 10 km daha fazla koştuğunu düşününce maçları neden kaybettiğimiz çok basit olarak ortaya çıkıyor.”

“Tüm büyük ve güçlü en iyi oyuncuları bakın bunlara karşı mücadele etmek için, daha fazla güç harcamak gerekiyor. Ben şimdi çok daha eksiksiz oynamaya çalışıyorum. Eski Snejider ile mukayese edilemez. Ben ilk piyasaya çıktığım zaman, gerçek bir 10 numaraydım. Şimdi bir koşuyorum bir yürüyorum. Çünkü hocam benden defansif açıdan takımın yardımıma ihtiyacı olduğunu söylüyor.”

“Gençlere yatırım yapmak çok önemli. Bunu Türkiye’de de görebiliyorum. Galatasaray herkesi analiz ediyor. Daha iyi seviyelere gelmek için istatistiklere önem veriyorlar.”

“Biz üst sınıf bir takım değiliz. Bu duruma herkes alışsın. Almanya ve İspanya kalibresinde kesinlikle değiliz. Hollanda okulu hakkında kimi zaman ne söyleyebilirim bilmiyorum zaman zaman saçmalık diyebilirim. Biz her gelen koçun uygulamak istediği sistemi oynamaya çalışıyoruz. Her gelen koç kendi sistemiyle geliyor.”

“Geçmiş seneler hakkında milli takımda yaşadığı bir anıyı paylaşan Sneijder ilginç bir itirafta bulundu. Kendisinin 11 yıl önce portakal renkli formayı giymeye başladığında, Beni ve Arjen Robben’i istemiyorlardı. Frank de Boer, Patrick Kluivert, Phillip Cocu, Jaap Stam, Clarence Seedorf orada oturdu ve bize burun kıvırdı. Biz sadece sessizce işimizi yaptık.”