SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakan Şükür’den ‘Kral’ hareket

Ermenek'te yaşamını yitiren Tezcan Gökçe'nin yırtık ayakkabıları ile yürek burkan babasına Hakan Şükür yardım eli uzattı.

Güncellenme: 21:31, 20/11/2014
Hakan Şükür’den ‘Kral’ hareket

Ermenek'teki maden ocağında cansız bedenlerine ulaşılan işçilerden Tezcan Gökçe'nin cenaze töreninde yırtık ayakkabılarla Türkiye'yi hüzne boğan baba Recep Gökçe, bir babanın çaresizliğini ve gururunu ortaya koymuştu.

ayakkabı

Bu yürek burkan görüntülere dayanamayan Hakan Şükür ise Gökçe ailesine yardım etti. Hakan Şükür sosyal hesabından yardımlarla ilgili şu açıklamayı yaptı.

‘Hayrı duyurmak geleneklerimizce yadırganır ama “Aranızda iyiliğe,hayra çağıran topluluk bulunsun (Âli-i İmran)” diyor Allah. Yaşadığımız hemen hergün bir acı haber yüreğimizi yakıyor bu yüzden diyebilmek boyun borcu bize.Seçildiğim ilk günden bugüne vekil olarak uygun görülen maaşı elden veya kuruluşlarla ihtiyaç sahiplerine milletim adına sundum Bundan sonra Ermenek’teki maden aileleride kabul buyurursa onlara 2015 seçimlerine kadarki vekil maaşımı dağıtacak. Evinin naylonla kaplı maden şehidi kardeşimizin ailesiyle irtibat kurdum;inşallah evi tadilatla daha yaşanılır hale getirilecek. Karalastik ayakkabısıyla boynumuzu büken anne,babamızın da irtibat kurdum evlerine tadilat istediler inşallah onu da yapacağım.Bugüne kadar milletimin takdir ettiği maaşı ihtiyaç sahiplerine ulaştıran kuruluşların Ermenek için bana desteği duygulandırdı.’