SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

Brezilya Milli Takımı'nın Türkiye'ye 4-0 mağlup ettiği maç sonrasında buluştuğu Neymar'ın büyük övgüsünü alan Diego Ribas, “Bir gün milli takıma döneceğim” dedi. Barcelona'nın dünya yıldızı olan Neymar'ın kendisi için söylediği ‘Diego'nun en büyük hayranıyım' sözlerinden mutluluk duyduğuna dikkat çeken sarı-lacivertli oyuncu, “Ben de onun hayranıyım” ifadelerini kullandı.

Ortak noktamız var

Neymar ile bir çok ortak noktası olduğunu ifade eden Diego konuşmasını şöyle sürdürdü: Günümüz futbolunun en büyük yıldızı olduğunu düşünüyorum. Bizim birçok ortak noktamız var. Aynı kulübün idolleri durumundayız. Santos'un en sevilen oyuncuları arasındayız. Onun daha da başarılı olacağına inanıyorum. Çok daha iyi noktalara gelecektir. Benim için iyi bir arkadaş.

Rekabet var

Bir gün yeniden Brezilya Milli Takımı forması giyeceğime inanıyorum. Bunun için de çok çalışıyorum. Şu andaki çalışmamı sürdürürsem ‘neden olmasın' diye düşünüyorum. Ama Brezilya gibi Milli Takımı'nda mücadele ettiğinizde her zaman üst düzeydedir, orada da seçilebilmek için gerçekten çok yüksek rekabet var. Tabii ki önceliğim Fenerbahçe'de başarılı olup şampiyonluk yaşamak.

Tarihi yerleri gezeceğim

Türkiye'de her geçen gün kendisini daha iyi hissettiğini dile getiren Dego şunları söyledi: Geçen hafta izin gününde ailemle birlikte Kapadokya'yı gezdim. Gerçekten harika geçti, hayran kaldık. Her anı çok özel ve güzeldi. Biz Türkiye'yi bu şekilde tanıma fırsat bulduğumuz için çok mutluyuz. Çok fazla noktaları olan güzel bir ülke. Boş zamanlarımızda tarihi yerleri gezmeye devam edeceğiz.