SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kazakistan maçı öncesinde taraftarların küfürlü protestoları nedeniyle stadı terk eden milli kaleci Volkan Demirel, çarpıcı açıklamalarda bulundu. F.Bahçe kalecisi, “Milli forma altında oynayan futbolculara küfür edilmesi; hatta milli formayı giyenlerin sahada oynayamayacak kadar korkmaları, tedirginlik yaşamaları beni çok üzdü. Bu kötü gidişe birinin ‘dur' demesi gerekiyordu. Yaptığım, yapılması gereken bir hareketti” dedi. Defter kapanabilir

“Milli Takım benim için kapanacak, biliyorum” ifadesini de kullanan Volkan şöyledevam etti: “Biri bu fedakarlığı göstermeliydi. Milli Takım'da oynayan bütün arkadaşlarımbana teşekkür etti. Ama sonrasında beni linç ettiler, şımarık ilan ettiler. Biz namus için yaşayan insanlarız. 10 aylık bebeğime küfür edilmesini kabullenemem. Kimse de bu küfürleri duymamazlıktan gelmemi beklemesin.

Asıl beni üzen olay ise, kavganın benim yaptıklarımın boşa gitmesine sebep olması. Dikkat çekilmesi gereken olay buyken, gözler bir anda başka yöne çevrildi. Oysa Türkiye bu gerçeği konuşmak zorunda. Yaptığım hareket yeni bir milat olacak ve milli formayı giyenler için gidişat değişecek. Bana verilecek cezaya razıyım.”

Yayınlanma Tarihi:08:04,