SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maç bitti, ortalık karıştı!

Afrika Uluslar Kupası Elemeleri'nde karşı karşıya gelen Fildişi Sahili ile Kamerun karşılaşmasının sona ermesinin ardından tribünler sahaya indi.

Güncellenme: 11:26, 20/11/2014
Maç bitti, ortalık karıştı!

Bugün oynanan karşılaşmada Fildişi Sahili ile Kamerun karşı karşıya geldi. Fazla pozisyonun yaşanmadığı karşılaşma 0-0 beraberlikle sonuçlanırken, karşılaşmanın son düdüğü çaldığı anda kale arkasındaki bir grup taraftar sahaya indi. İnen ilk grubun ardından diğer tribünlerin de galeyana gelmesiyle saha bir anda karıştı ve taraftarlar sahayı işgal etti.

Polis, oyun alanına giren taraftarları coplayarak durdurmaya çalışsa da buna engel olamadı. Mbia ve Gervinho’ya büyük ilgi gösteren taraftarlar futbolcuları kucakladı. Bir süre devam eden karışıklık güvenlik güçlerinin müdahalesiyle son buldu. Maçın ardından Kamerun puanını 14’e çıkararak liderliğini sürdürürken, Fildişi Sahili puanını 10’a yükseltti ve 2. sıradaki yerini korudu. Bu skorun iki takımında işe yaramasından dolayı son iki dakikayı kendi sahasında paslaşarak geçiren Fildişi Sahili futbolcuları, dünya medyasından büyük tepki aldı.

Yayınlanma Tarihi:23:49,