SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa’da ‘Sarbi’ Sarıoğlu vakası!

Dün akşam Fransa ile İsveç milli takımları arasında oynanan hazırlık maçında akıllara Sabri Sarıoğlu'nun talihsizliğini getiren komik bir olayın eşiğinden dönüldü.

Güncellenme: 13:48, 19/11/2014
Fransa’da ‘Sarbi’ Sarıoğlu vakası!

AMKSPOR

Karşılaşmanın başlamasından dakikalar önce federasyonun resmi twitter hesabından Fransa Milli Takımı’nın soyunma odasından fotoğraflar atıldı. Ancak fotoğraflarda yanlış olan bir şey vardı. Çünkü takımın genç sağ beki Digne’nin ismi formasına “DGNE” olarak yazılmıştı. Neyse ki bu skandal hata milli takım yetkililerinin gözünden kaçmadı ve Digne sahaya yedek formasıyla çıktı.

SABRİ OLACAKKEN VOLKAN OLDU!

Digne, ismi yedek formasında doğru yazdığı için “Sarbi skandalı” yaşamadı ancak milli kalecimiz Volkan Demirel’le aynı kaderi paylaştı. Dünkü maç Marsilya’nın stadı Velodrom’da oynandı. Lucas Digne ise Marsilya’nın ezeli rakibi Paris Saint-German’in formasını giyiyor. Oyuna 78.dakikada giren 21 yaşındaki oyuncu, hiçbir kabahati olmamasına rağmen sırf PSG forması giydiği için Fransız seyirciler tarafından top her ayağına geldiğinde ıslıklandı ve yoğun tepkiye maruz kaldı. Tüm bu yaşananlar, bu tür olayların yalnızca ülkemizde meydana gelmediğinin de net bir örneği oldu.

digne

Yayınlanma Tarihi:13:40,