SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın ‘Müslüm Baba’sı geri dönüyor

Beşiktaş forması giyerken Müslüm Gürses'e benzerliği sayesinde siyah-beyazlı taraftarların hayran olduğu Amaral, sıfırı tüketince 41 yaşında sahalara dönmek zorunda kaldı.

Güncellenme: 12:25, 19/11/2014
Beşiktaş’ın ‘Müslüm Baba’sı geri dönüyor

Türk taraftarlar onu 2000-01 sezonunda Fatih Terim’in çalıştırdığı Fiorentina forması ile tanıdı. Ardından 2002-03 sezonunun ortasında Beşiktaş’a transfer oldu.

11 maç oynadı ve Beşiktaş ile Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşadı. Bahsettiğimiz oyuncu Amaral adıyla tanıdığımız Alexandre da Silva Mariano.

Onu futbolundan çok arabesk müziğin babası rahmetli Müslüm Gürses’e benzerliği ile tanıdık. Hatta siyah-beyazlı tribünler kendisine “Müslüm Baba” tezahüratı ile çağırır olmuştu. 1973 doğumlu oyuncu son olarak 2011 yılında Hint Ligi takımlarından Manado United ve Persebaya 1927 takımlarında forma giymişti. 2 sezon önce 39 yaşında futbola veda etmişti.

Fakat 19 yıllık futbol hayatında Parma, Benfica, Fiorentina, Beşiktaş gibi Avrupa futbolunun önde gelen takımlarında forma giymesine rağmen dünyalığını yapamayan 41 yaşındaki Amaral doğup büyüdüğü şehrin takımı Capivariano ile anlaştı. Amaral, 2015 Campeanato’da yeni takımının formasını giyecek.

Öte yandan, takımın yöneticisi Vadinho ise teklifin Amaral’dan geldiğini açıkladı.

Fotospor