SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş zorlu virajda

Oynadığı futbolla alkış toplayan Beşiktaş gerçek sınavı şimdi verecek. Kasımpaşa’yla başlayacak maraton, Kartal’ın hem bu sezonki kaderini, hem de transferleri belirleyecek

Güncellenme: 08:06, 19/11/2014
Beşiktaş zorlu virajda

MİLLİ takım arasıyla birlikte nefes alan Beşiktaş çok zorlu bir periyoda giriyor. Milli ara sonrasında pazar günü Kasımpaşa'yla karşı karşıya gelecek olan Kara Kartallar, 16. haftadaki Galatasaray mücadelesine kadar neredeyse nefes almayacak. 42 günlük sürede lig, Avrupa ve Türkiye Kupası'nda birbirinden önemli maçlara çıkacak olan Kara Kartallar bir anlamda bu sezonun kaderini çizecek. Ligde sırasıyla, Kasımpaşa Karabük, Trabzonspor, Gaziantep, Akhisar, Konya ve Galatasaray'la karşılaşacak olan Beşiktaş, bu süreçte Avrupa Ligi'nde de Asteras ile Tottenham'la kozlarını paylaşacak. Avrupa Arenası'nda yoluna devam etmek için 1 puana ihtiyacı olan Beşiktaş herhangi bir sürpriz yaşamamak adına temkinli futbol oynamak zorunda… Ayrıca yeni statüsüyle Türkiye Kupası'nda da Kartallar tam 4 maça çıkacak.

42 GÜNDE13 MAÇ

BU müsabakaların yanında ayrıca transfer görüşmeleri de yönetimi meşgul edecek. Alınacak sonuçlar, iç transferde imza atması beklenen isimlerin durumunu da belirleyecek. Ayrıca yapılacak takviyeler de, 42 günlük süreçte netlik kazanacak.