SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi’nin, ülkesi Arjantin’de verdiği röportajda Barcelona’dan ayrılabileceği sinyalleri vermesinin yankıları devam ediyor.

Ayrılma iddialarına Messi’nin menajerliğini yapan babası Jorge Messi de katıldı ve ortamı yatıştırıcı sözler etmesine rağmen kuşkuları tamamen kaldıramadı. İnsanların Lionel Messi’nin yapmış olduğu açıklamaları abarttığını vurgulayan Jorge Messi, oğlunun Barcelona’dan ayrılma gibi bir planının olmadığını ileri sürdü.

Menajer baba, “Şu an itibarı ile Messi Barcelona’da futbol oynamaktan mutlu, ancak kulübü yarın bir teklif getirip ‘seni satmak istiyoruz’ derse buna da karşı çıkmaz, bu teklifi değerlendirmeye alırız” ifadesini kullandı. Menajerinin bu açıklaması, basın dünyasında “Messi olası bir transfere açık kapı bırakmak istiyor” şeklinde yorumlandı.

SİNYALİ VERMİŞTİ

Barcelona’da forma giyen Arjantinli yıldız, Ole gazetesine yaptığı açıklamada, Barcelona’da her şeyin her zaman yolunda gitmediğini vurgulamış ve yolunda giden şeyler olduğu sürece takımda kalacağına dikkat çekmişti.

Geçtiğimiz sezon çıkan haberlerde Almanya’nın Bayern Münih takımının Messi’ye resmi teklif yaptığı iddia edilmişti. Messi’nin bu teklife olumlu yanıt verdiği öne sürülen haberlerde, Barcelona’nın olası bir Messi transferinde karşı kulüpten toplam 210 milyon Euro isteyeceği yazılmıştı.