SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Türkiye’nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde Kazakistan’ı yenerek gruptaki ilk galibiyetini alması moralleri yükseltti.

Karşılaşmanın ardından AMK’ya konuşan Umut Bulut, Kazakistan galibiyeti ile 2014 yılını iyi bir şekilde tamamladıklarını söyledi. Umut “Ülke ve takım olarak bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Kazanmak bizim için çok önemliydi. Aldığımız üç puan, Mart ayında oynanacak Hollanda maçı öncesi moral oldu. İlk üçe girme şansımızı devam ettirmek için de kazanmak zorundaydık. Şimdi sırada Hollanda var” diyerek iddialı konuştu.

Galatasaray’ın durumunu da değerlendiren golcü futbolcu “Son iki haftada aldığımız galibiyetlerle ligde üst sıralarda kalmayı başardık. Bir sonraki maçlarımıza daha özgüvenli çıkacağımızı düşünüyorum. Galip geldikçe kendimize güvenimiz artıyor” dedi. Umut, bu sezon ligin çetin geçeceğini, her takımın her takımı yenecek güçte olduğunu da sözlerine ekledi.

Umut, Trabzonspor maçı ile ilgili ise “Galibiyet serimizi devam ettirmemiz lazım. Sıradaki rakibimiz Trabzonspor… Zor bir maç olacağını biliyoruz ama seyircimiz önünde galip gelmek için elimizden geleni yapacağız. Umarım üç puanı alıp hem taraftarımızı sevindirir hem de şampiyonluk yarışında zorlu bir maçı geride bırakmış oluruz” değerlendirmesinde bulundu.