SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMKSPOR / Eser ERENLER

Milli maçın ardından Arena'da yaşananların perde arkasını AMK açıklıyor… Karşılaşmanın devre arasında Emre Belözoğlu'yla birlikte Volkan Demirel'i evinden alıp stada getiren Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, talimatı Başkan Aziz Yıldırım'dan alıyor. Yıldırım, “Emre Belözoğlu ile birlikte gidin, güvenlikleri de alın. Volkan'la oradan hep berabere çıkın” diyor.

Bunun üzerine Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Müdürü Ayhan Bak'ı arayan Çetinkaya, güvenliklerle birlikte gelmesini istiyor. İki araçtaki Fenerbahçeli korumalarla birlikte Türk Telekom Arena'ya gelen Çetinkaya, maçın ardından A Milli Takım görevlileri tarafından uyarılıyor.

Ortamın gergin olduğunu belirten yetkililer, “Dışarıda gazeteciler var. Sorun yaşanabilir. Sizi başka bir yerden çıkartalım. Sıkıntı olmasın” diyorlar.

STAT MÜDÜRÜ ALMIŞ!

Ancak Çetinkaya, “Bizim kendi güvenliklerimiz var. İşimize karışmayın. Bu kapıdan çıkacağız” cevabını veriyor. Sonrasında da olanlar oluyor.

Volkan ve Emre araca geçerken izdiham yaşanıyor, Çetinkaya ise araca bir türlü ulaşamadığı için birkaç gazeteciyle tartışıyor. Araç gittikten sonra Fenerbahçe'nin korumaları, gazetecilere tekme tokat saldırıyor. Ne Hasan Çetinkaya, ne de korumalar, akreditasyonu olmadan elini kolunu sallaya sallaya stada girip çıkıyor. Olan ise işini yapmaya çalışan gazetecilere oluyor. Bu arada akreditasyonları olmayan korumaları içeri G.Saray stat müdürü Mustafa Turgun'un aldığı ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi:08:15,