SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadın güreşinde dev hamle

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF), 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda kadınlar kategorisinde hedeflediği başarıyı yakalamak için küçük yaştaki kız sporcuları Edirne'deki Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne alacak.

Güncellenme: 11:20, 18/11/2014
Kadın güreşinde dev hamle

Dünya şampiyonasının ardından olimpiyatlarda da kadınlar kategorisinde kürsüde yer almayı amaçlayan TGF, önemli bir projeye imza attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Federasyon arasında olimpik sporcu yetiştirmek için yürütülen ortak çalışmalar neticesinde, “minderin küçük sultanları”nın artık çalışmalarını Edirne’deki Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde sürdürmesi kararlaştırıldı.

TGF Başkanı Hamza Yerlikaya, yaptığı açıklamada, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile görüşerek tesisler ve imkanlar hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yaptığımız müşterek çalışmalar akabinde minik kızlar için olimpiyat hazırlık merkezini açmaya karar verdik. 2020 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek yaz olimpiyatlarında birden fazla sıklette madalyayı gözümüze kestirdik. Bu zorlu yolda başarılı olacağımızı düşünüyorum. Çünkü Türk kadını, her zaman dünyanın zirvesinde yer almayı hak ediyor.”