SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal kadroyu oluşturdu

Genç teknik adam, Emre Belözoğlu’nu riske etmeyecek. Kartal’ı düşündüren en büyük sorun ise Gökhan Gönül’ün sakatlığı... Durum hafta sonu netlik kazanacak.

Güncellenme: 08:17, 18/11/2014
İsmail Kartal kadroyu oluşturdu

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

24 Kasım Pazartesi günü Bursaspor deplasmanına konuk olacak F.Bahçe'de ilk 11 büyük ölçüde belli oldu. Teknik direktör İsmail Kartal sezon başından beri sahaya çoğu zaman iğneyle çıkmak zorunda kalan Emre Belözoğlu'nu Bursaspor maçında riske etmeyecek. Kartal'ın bu kararı almasında Diego Ribas'ın Çaykur Rize önünde ortaya koyduğu futbol etkili oldu. Brezilyalı futbolcu, pasları ve çalımlarıyla takımın en iyilerindendi…

Kartal'ın Bursa deplasmanında orta sahada Meireles-Mehmet Topal-Diego üçlüsüne şans vereceği, orta alanın solunda son haftaların formda ismi Alper'i görevlendireceği belirtildi. Kartal'ı düşündüren ise Gökhan'ın sakatlığı ve milli takımlarda bulunan Emenike ile Sow… Hafta sonuna kadar özel program doğrultusunda tedavi ve çalışmaları sürdürecek Gökhan'ı yetiştirmek için büyük bir çaba var.

Bursaspor maçına yetişmesi için Gökhan'a sağlık heyeti yoğun bir tedavi programı uygulayacak. Gökhan'ın durumu hafta sonu kesinlik kazanacak. Kartal en önemli silahı olan Emenike'nin ise milli takımdan sağlam dönmesi için dua ediyor. Emenike ile sürekli görüşen Kartal, Nijeryalı oyuncudan kendisine dikkat etmesini istiyor. Golcü futbolcunun özellikle son haftalarda çok iyi bir çıkışı vardı.