SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye ile Kazakistan arasındaki maç başlamadan Volkan Demirel krizi ortaya çıktı, Fenerbahçe'nin milli file bekçisi karşılaşmayı oynamadan önce stattan ayrıldı. Sonra da ceza yememesi için apar topar geri çağrıldı.

Tecrübeli kaleci, ısınmak için sahaya çıktıktan bir süre sonra bulunduğu kalenin arkasında yer alan taraftarlar tarafından ıslıklandı. Volkan'ın bu sırada zerinde Amasyaspor forması bulunan bir taraftarla diyaloğa girdiği ve eliyle ‘sus' işareti yaptığı gözlendi. Mehmet Kaya adlı taraftarın aslında Genç Fenerbahçeliler grubunun üyesi olduğu ortaya çıktı.

“TAKIMA ZARAR VEREBİLİRİM”

Morali bir hayli bozulan ve eldivenlerini çıkaran Volkan, ısınma hareketlerini bıraktı, “Değiştirin” işareti yaparak soyunma odasının yolunu tuttu. Soluğu Fatih Terim'in yanında alan milli file bekçisi, hocasının elini tuttu ve ağlamaklı bir ifadeyle şunları söyledi:

“Hocam izin verirseniz oynamak istemiyorum. Ne karım, ne çocuğum ne de ailem kaldı. Edilmedik küfür bırakmadılar. Bana böyle ağır küfür edenlerin önüne çıkıp top oynayacak psikolojiye sahip değilim. Yarardan çok zarar veririm. Ama yine de isterseniz çıkıp oynarım.”

Terim'in de Volkan'a, “Zaten özveriyle, iğne olarak sahaya çıkıyorsun. Biz seni biliyoruz. Şimdi ayrıl ve evine git. Yakında yine beraber olacağız” dedi ve federasyonun aracıyla Volkan'ı gönderdi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:10:36,