SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnşaatı süren Vodafone Arena’da tamamlanan ilk locadan yapılan BJKTV yayınına katılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, stadın yapım aşaması hakkında bilgiler vererek, kaba inşaatın 29 Aralık’ta sona ereceğini kaydetti.

Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig’de sezonu şampiyon tamamlamak istediklerini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Allah nasip etsin. Hakkımız ise, şerefimize yakışacak şekildeyse burayı bitirip, turumuzu da burada atmak istiyoruz. Önümüzde mayıs ayına kadar bir süreç var. Kol kola girmiş bir Beşiktaş camiası, bu sezon şampiyonluğu kazanacaktır. Bunu kalben inanarak söylüyorum. Bu sezon her türlü engellemelere rağmen şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Bunun için taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Yabancısıyla yerlisiyle bu takımda oynayan futbolcular, bunlar pırıl pırıl çocuklar. Şampiyonluk turunu burada atmak istiyoruz. Bu stat bitecek. İçleri rahat olsun.”

“HERKESİN ÖNCE AYNAYA BAKMASI LAZIM”

Beşiktaş’ın bütün branşlarda sporcularına karşı yükümlülüklerini yerine getiren bir kulüp olduğunu belirten Orman, “Bunları kamuoyu önünde ifade etmiyoruz ama işin ilginci rakiplerimiz bizim hakkımızda konuşuyor. Herkesin önce aynaya bakması lazım. Rakiplerimizin yaptığı işlerle ilgili kamuoyunda konuşmayız. Bizim de bilgilerimiz var. Bizim sağlıklı ödeme şeklimizin hiçbir kulüpte olduğunu zannetmiyorum” diye konuştu.

Başkan Orman, “Loca veya kombine satışlarından memnun musunuz?” şeklindeki bir soru üzerine, şunları kaydetti:

“Toplam 146 locadan 122’sini sattık. Kalan 24 tane locayı da stat bitene kadar satarız. Gelen ilgi ve alakadan mutluyum. Olmayan bir statta bunları yakalayabilmemiz önemli bir şey. Bu, insanların, şirketlerin Beşiktaş Kulübü’ne göstermiş olduğu güvendir. Çatıya 15 gün içinde başladıktan sonra hızımızın artacağını düşünüyorum. Kombinelere olan ilgi yeterli değil ama yine de memnunum. Beşiktaşlılar ‘stat yapılacak’ denilerek, hep kandırılmış. Bir tedirginlik var. Bunu mantıklı olarak algılayabiliyorum. Zamanla artacaktır. Özellikle 1903 Tribünü ve VIP’ye ağırlık veriyoruz. Yılbaşına doğru burada bir parti vereceğiz. İlginin ondan sonra artacağını düşünüyorum.”

TRABZONSPOR İLE GALATASARAY MAÇLARINI…”

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda seyirciyle bütünlük yakalama durumuna göre sezonun ilk yarısında oynayacakları maçları nerede yapacaklarına karar vereceklerini söyleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, “Trabzonspor ile Galatasaray maçlarını Ankara veya Konya’da oynayabiliriz. Başakşehir’de bütünlük yakalayabilirsek ona göre değerlendireceğiz. Onlar stat vermiş, bunlar vermemiş… Artık konuşmaya gerek yok. Geçti Bor’un pazarı, artık Niğde’de buluşuruz” açıklamasında bulundu.

Kendileriyle statlarını paylaşmayan kulüplerin centilmenlik ve dostluk anlamında tarihi bir şansı kaçırdığını savunan Orman, şöyle devam etti:

“Türk sporu adına iyi bir fotoğraftı ama olmadı. Açıkçası geriye çok fazla dönmek istemiyorum. Bu dakikadan sonra bunları konuşmanın aramızdaki dostlukları parçalayacağı ve bize bir menfaat sağlamayacağını düşünüyorum. Sezonun ilk yarısında iç sahada Kasımpaşa, Trabzonspor, Akhisar Belediyespor ve Galatasaray maçları var. İkinci devrede de 8 maç var. Bir kulübün evi olmadan şampiyonluğa oynaması çok zordur. Bunu bir dönem bir rakibimiz yaşadı ama biz çok kuvvetli bir camiayız. Taraftarını ve camiasını arkasına almış bir yönetim kuruluyuz. Oldu artık. 12 maçı içeride oynayacağız. Belki Ankara’da, belki başka bir yerde oynayacağız. Önce Kasımpaşa maçını ve İstanbul’daki taraftarımızın ilgisini görmek istiyorum.”

“TÜRK SPORU İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞANS VAR”

Fikret Orman, Beşiktaş’ın Türk futbolunun gidişatı açısından önemli bir model oluşturduğunu belirtti.

Beşiktaş’ın “yerli ruhuna” yatırım yaptığını kaydeden Orman, “Türk sporu için çok önemli bir şans var. O da Beşiktaş’tır. Biz bir model oluşturuyoruz. Mali imkansızlıklarla neler yapılabileceğini Türk sporuna gösteriyoruz. Yabancıları getirip de bir takımda başarı elde etme şansı sıfır. Bir yerli ruhunuzun olması lazım. Biz ona yatırım yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Türk futbolu Beşiktaş’ı model alarak yukarı çıkabilir. Şu anda 7 mili oyuncumuz var. Fatih hocanın biraz zamana ihtiyacı var. Bizim onu desteklememiz lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:15:34,