SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçı değil Volkan’ı konuşacağız

17 Kasım 2014

MAÇ başlamadan önce yaşanan olaylar yine karşılaşmaya damgasını vurdu. Kaleci Volkan Demirel ısınmak için sahaya çıkıp antrenman yaparken, seyircilerin bazılarının tepkisi ile karşılaştı. Hatta içlerinden birkaçının küfür etmesi milli kaleciyi sinirlendirmiş olacak ki, Volkan Demirel soyunma odasınının yolunu tuttu.

SONUÇTA kalede maça başlaması gereken Volkan Demirel, takım arkadaşlarını yalnız bırakıyor… Tabii ki Volkan ne kadar ceza alır bilmem ama ona bu küfürleri edenler cezasız mı kalacaklar? Milli takımımıza yapılan küfürlü tezahüratlara tabii ki çok karşıyım. Fakat bu küfürleri kimler neden ediyorlar anlamış değilim.

KARDEŞİM bu oyuncular milli takımımız için oynuyorlar. Hepsi de Türk ve bayrağımızı dalgalandırmak için o sahalarda ter döküyorlar. Onlara küfretmek isteyenler maça gelmesin…

Arda'ya yakışmadı

MAÇA gelince; en baştan belirteyim, Kazakistan açık ara grubun en zayıf takımı. Millilerimiz ilk yarı çok iyi bir futbol sergilediler ve skoru 2-0'a getirdiler… Ancak ikinci yarı düşen kondisyona skorun da getirdiği rehavet eklenince ilk yarıdaki tempodan eser kalmadı. Yani milli rüzgar sadece 45 dakika sürdü. Hal böyle olunca Kazakistan da top oynamaya başladı. Neyse ki golü geç buldular da milli takımımız kabus görmeden kazandı.

BİR paragraf da Arda Turan'a açmak gerekli. Milli takımımızın tartışmasız en kilit oyuncusu. Ancak gördüğü sarı kart tecrübesine yakışmadı. Cezalı duruma düştü ve Hollanda maçında sahada olmayacak. Tabii ki skor 3-0'iken oyunda kalması da ayrı bir konu. Kalan 6 maçı kazanıp gruptan çıkma hesapları yapan Fatih Terim, Arda'yı çıkarmayı neden hesap edemedi acaba?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek