SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Almanya Bundesliga’da forma giyen Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak’ın Gökhan Töre ile yaşadığı olayların ardından Milli takımda yaşadıkları sıkıntının yankıları sürüyor.

İki futbolcunun sakatlıklarını nedeniyle Çek Cumhuriyeti ve Letonya maçlarında Milli Takım forması giyememeleri üzerine, Rıdvan Dilmen’in yaptığı yorumlara Bayer Leverkusen cephesinden sert tepki geldi. Dilmen’in Ntvspor’da yayınlanan ‘%100 Futbol’ programında “Milli Takım’a çağrılmalarına rağmen sakat oldukları gerekçesiyle gelmediler. Salı oynamayıp Pazar oynayabilecek sakatlıklar vardı ama sahte MR olmaz” sözlerine Alman kulübünden cevap geldi.

Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’ın Milli Takım aday kadrosuna çağrılmadığı bir dönemde böyle haberlerin çıktığına değinen Bayer Leverkusen Doktoru Karl Heinrich Dittmar “İddialar tamamen mantıksız. Biz asla sahte MR göndermedik. Söylenenler gerçeği yansıtmıyor. Tam bir Türk masalı!” açıklamasında bulundu.

Kulübün Sportif Direktörü Rudi Voller de “Sağlık ekibimiz Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile yakın temas halinde çalışıyor. Tüm iddialar benim için bir masaldan ibaret” dedi.