SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Futbol Federasyonu (FA) eski başkanlarından David Bernstein, UEFA’nın FIFA’yı boykot etmesi gerektiğini söyledi.

 

Bernstein, 2018 Rusya ve 2022 Katar’da düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası ile alakalı rüşvet iddialarından ve FIFA Başkanı Blatter’in takındığı tutumdan dolayı, Avrupa’nın dev ülkelerinin 2018 yılında Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupasına katılmaması gerektiğini söyledi. David Bernstein “UEFA’ya bağlı 54 ülke var. Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya ve Hollanda gibi ülkeler olmadan Dünya Kupası düzenlenemez” dedi.

FIFA’yı eski Sovyet İmparatorluğuna benzeten David Bernstein futbolun böyle bir kurum tarafından yönetilmesinden dolayı acı duyduğunu belirtti. Sepp Blatter’in karşısına acilen kuvvetli bir başkan adayının çıkması gerektiğini de belirten eski FA Başkanı “Birisi bu konuda bir şey yapmazsa Blatter iktidarda kalacak” dedi.

2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası için “Spor tarihinin en gülünç kararlarından biri” diye tanımlayan David Bernstein “Katar, dünyada Dünya Kupası düzenlenecek en son yerlerden biri” şeklinde konuştu.