SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçeli yöneticilerden sert açıklama

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu ve Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre, dün geceki Türkiye-Kazakistan maçında yaşanan Volkan Demirel krizi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 17:59, 17/11/2014
F.Bahçeli yöneticilerden sert açıklama

İşte iki yöneticinin o açıklamaları:

Deniz Tolga Aytöre: İlk olarak şunu söyeleylim. Bizim bu toplantıyı yapmamızın amacı, olanları tüm gerçekliğiyle kamuoyuna anlatmaktır. Şunu belirtelim; her olayda tek sorumlunun Fenerbahçe olmasına artık ‘dur’ dememiz gerekiyor. Volkan olaylar başlarken, yedek kulübesine bunu bildiriyor. Olaylar durmayınca da soyunma odasına gidip, hocası Fatih Terim’le konuşuyor. Fatih Hoca da kendi arabasını tahsis edebileceğini söylüyor. Volkan da TFF’nin aracıyla evine giderken, kulübümüzün uyarısyla geri dönüyor. Bu uyarının amacı, Türkiye’nin ceza almamasıdır.

Deniz Tolga Aytöre: Volkan stada döndükten sonra güvenlikler kişilerde şikayetçi olup olmadığını soruyor. O da  bu işin organize olduğunu belirtiyor. Burada şunu da belirtelim ki, bu olaylar yaşanırken TFF’den kimse Volkan’ın yanında yer almıyor. Ancak kulübümüzün personeli gelip kendisini alıyor.

Mahmut Uslu: Bu olaylar başkanımızın yaptığı açıklamalardan hemen sonra olmuştur. Volkan yapılan dayanamıyor ve susun diyor. Ancak her zaman Türkiye’de Volkan ve Emre’nin üstüne geliniyor. E-Bilet diye bir olay çıktı. Ama eksik. Devlet bu işe el atmalı. Eğer 6222’yle ilgili aksaklıklar varsa, bunların değişmesi lazım.

Mahmut Uslu: Orada Galatasaray’a cillop gibi bir stat verilmesine rağmen başbakanımızı yuhaladılar. Bu olayların önüne geçmemiz lazım.

Mahmut Uslu: Bu işlerin hepsi organize. Biz bunları uyarıyoruz. Passolig diye bir şey çıktı. Peki TFF niye ayrı tutuluyor. Aynı insanlar geliyor bu maçlara da… Onlar da TC vatandaşı…

Mahmut Uslu: Yukarıda küfür eden 25-30 kişi var. Bunları tespit etmek için Passolig olmasına gerek yok.

Deniz Tolga Aytöre: Aslında tribünelrde büyük resmi görmek lazım. TFF’ye de çok fazla yüklenmemek gerek. tek başına taraftar gruplarının çözebileceği bir iş değil. Başkanımız bunun altına çok kalın bir biçimde çizdi ancak bunlar görülmedi. Konular başka yere çekildi. Orada TFF, Milli Takım teknik direktörü ve Milli Takım hedef alınıyor.

Deniz Tolga Aytöre: Herkesin kendine göre bir haklı tarafı var ancak olayın tarafları için hoş değil. Bunları istemiyoruz. Özellikle basın mensubu arkadaşlardan da rica ediyorum. Onların abzı hassasiyetleri var. Çok kısa bir süre önce bir arkadaşlaı bir kulüpte görevini yaparken hayatını kaybetti. Bunu anlıyorum. Ancak benim dileğim, olanları olduğundan farklı anlatmayalım. Sadece bunu istiyoruz. Hatta bizim sorumluluğumuz varken de gerekeni yaparız. Ancak Milli Takım kaptanının futboldaki tüm terörün, Volkan olayının önüne geçmesine de izin evrmeyin. Çünkü resmin büyük tarafı o taraf…

Deniz Tolga Aytöre: Akreditasyon olayını da anlatmak lazım. Akreditasyon maçın önü ev sonrası dahil toplam 120 dakika içindir. Olay maç bittikten 2 saat sonra meydana geliyor.

Mahmut Uslu: Stada gelenler 8-10 yıldır bizle çalışıyor. Herkes birbirini tanıyor. Bir tane bu arkadaşlar tarafından yapılan vukuat var mı Fenerbahçe’de?

Deniz Tolga Aytöre: Basının haber alma özgürlüğüne saygı duyuyoruz ancak orada Hasan Çetinkaya oyuncularını bir an evvel götürmeye çalışıyor. Bu mu olayları başlatmak? Dolayısıyla burada bir zaafiyet olduğu kesin.

Deniz Tolga Aytöre: Orada mavi parkalı bir gazeteci var. O küfür etti ya da bir laf söyledi. Hatta diğer gazeteci arkadaşlar da dönüp ona baktılar. Olayları başlatan o arkadaş. Ancak Türkiye’de her çıkan olay Fenerbahçe’nin üstüne yıkılıyor.

Mahmut Uslu: Kimse kusura bakmasın. Arabanın içine “Görüşmeyeceğiz” dememize rağmen mikrofon sokuyorlar. Maçtan sonra “Bilmem ne çocuklarını bekliyoruz bu kadar saat” diyorlar… Sorunuz varsa mixedzone’a gidersiniz, sorularınızı sorarsınız… Herkese bize söylüyor, “başkanı sivri dilli, her şeyi söylüyorlar” ancak biz bunlara gelmeyiz. Kanun var. Sen korumayı neden itiyorsun. Ne istiyorsun?

Mahmut Uslu: Orada biri gelse bıçağı soksa ne olacak? Arabanın önünü neden kesiyorsun? Çekil diyor adam sen çekilmiyorsun. Neymiş tahrik ediyormuş, gömleği, montu bir tarafta adamın…

Deniz Tolga Aytöre: Bizim büyük resme bakmamız lazım. Biz her türlü mücadelemizi vereceğiz. Oradaki basın mensuplarının gereksiz gerginliğinin farkında mısınız? Orada bir idari menajer “Hayır” dedikten sonra neyin ısrarı bu? Ancak olaydan dolayı da çok üzüntülüyüz. Üstümüze düşen bir şey varsa da yaparız. Zaten bu olay tüm basın mesnuplarıyla yaşanmıyor. 1 ya da 2 kişiyle yaşanıyor. Neden Fenerbahçe’ye karşı bu kadar gerginiz. Buradan Fenerbahçeliler’e de sesleniyorum. Bu küskünlükleri geride bırakmamız lazım. Fenerbahçe’ye sahip çıkmamız lazım.

Mahmut Uslu: TSYD’nin yaptığı açıklamada da hata var. “Olayın azmettiricileri…” deniyor. Bu suç. Ne demek “azmettirici…”?  Volkan da konuşmak istedi ama başka iyiki engelledi. Çünkü o da sinirli. Belki de kalmış 1-2 senesi futbolda. Kendi kariyerini tehlikeye atıyor.

Deniz Tolga Aytöre: Olayın failleri, GFBli bir çocuk, İdari menajer Hasan Çetinkaya, Emre, Volkan… Bu kadar. Böyle bir şey olmaz. Bu küfür eden adamlar nerede? Biletleri nasıl almışlar? Bir Fenerbahçe kaosu yaratılıyor.

Mahmut Uslu: Bu mixedzone’lar neden var? Orada senin ne işin var? Benim için Milli Takım oyuncuları aynı. Emre neyse Burak da aynı, Olcay da aynı… Ben buradan İçişler Bakanı ve sayın başbakanı göreve davet ediyorum. Kale arkasındaki o 100 kişilik grubu tespit edebilirler. Zaten biliniyordur. Yarın benim stadımda da aynısı olacak. Bilet verilmemesi lazım. Doğrudur gazeteci arkadaşlar yorulmuşlardır. Ama söyledik açıklama yapmayacağız diye değil. Bir de bizim yolladığımız arkadaşlar tecrübeli insanlar. Normal güvenlikçi değil onlar.

Deniz Tolga Aytöre: Artık şiddet ve terör futbolda çok ilerledi. Milli Takım’ın kutsaliyetinin bile önüne geçti. İnsanlar organize bir şekilde başka bir şeyin içindeler… Biz bunu söylüyoruz. Burada ikinci bir düşük seviyeli arbede olayını, küfür olayının önüne geçirip, Fenerbahçe ve basını karşı akrşıya getiriyorlar.

Mahmut Uslu: Biz başkanımızla zaten koyduğumuz bu projenin, 1 milyon üye projesinin ne kadar önemli olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Yayınlanma Tarihi:17:54,