SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“5 kişi küfür etti diye…”

A Milli Takım, Kazakistan engelini 3-1'lik skorla geçerken, karşılaşma öncesinde yaşanan Volkan Demirel konusuna Sergen Yalçın da değindi.

Güncellenme: 13:09, 17/11/2014
“5 kişi küfür etti diye…”

Karşılaşmanın ardından TRT Spor ekranlarında yayınlanan Futbol Arena'sı isimli programda konuşan Sergen Yalçın, sahayı terk eden Volkan'ı eleştirdi.

“5 KİŞİ KÜFÜR ETTİ DİYE…”

“Masal anlatmayın. Yıllarca bu işi yaptık, çok protesto yedik ama böyle bir şey yok. Bana küfür ettiler, ağlayarak oyundan çıkacağım falan yok. Senede dünyanın parasını kazanıyorsun. Yeri geldiği zaman arabayla fotoğraf çektirmeyi biliyorsun. Hava yapmayı biliyorsun gazetelerde… Futbolda her şey her zaman iyi gitmez, buna da hazır olacaksın. Bu küfür olayı doğru değil ama basit bir olay. Volkan gibi bir kalecinin bunu yapmaması lazım. 5 kişi küfür etti diye, ‘Haydi, Ben oynamıyorum' Kadıköy'de halı sahada maç yapmıyorsun, milli takımın maçı bu.”

“BİZ BUNUN 100 KATINI YEDİK”

“İnsan biraz şapkasını önüne koyar ve neden böyle oluyor der. Erman Toroğlu, ‘Hep aynı adamlar' diyor, katılıyorum… Bir Anadolu takımının kalecisi bunu yapabilir miydi? Bir de böyle düşünün. Hem biz bu küfürlerin 100 katını yedik. Neler söylediler bize, ona rağmen gitmedik. Haklı olduğu durumda haksız duruma düşmüştür Volkan, bu doğru bir şey değil. Burada bir ülke var.”