SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Inter’in yeni teknik direktörü Roberto Mancini, yeni kulübüyle resmi sözleşme imzaladı. Basın toplantısında birçok soruyu yanıtlayan Roberto Mancini, geçmiş deneyimlerinden de bahsetti.

Galatasaray hakkında da kısa bir açıklama yapan Roberto Mancini’nin basın toplantısında öne çıkan başlıklar:

”G.SARAY ÇOK BÜYÜK BİR KULÜP”

10 yıl sonra Inter’e dönmenin heyecanını yaşayan Mancini, Galatasaray deneyiminden de bahsetti ve ”Ben on yıl sonra Inter’e geri döndüm. Başkan beni aradı ve planlarını anlattı. Yurt dışında çalışırken farklı oyuncularla çalışarak ve farklı futbol tarzlarını yaşayarak tecrübeler edindim. Benim için harika yıllardı. Dünyanın en iyi ligi olan Premier Lig’de çok şey öğrendim. Galatasaray çok büyük bir kulüptü ve benim için büyük bir deneyim oldu. Bu deneyimlerin büyük yardımı olacaktır. Eğer bir teknik direktörseniz büyük yardımlara ihtiyacınız olur. Şimdi Inter’e geri döndüm ve 6 yıl önce başardıklarım, bana yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

GALATASARAY ÖRNEĞİ

Roberto Mancini, Milan derbisini düşündüğünü de ifade ederken, Galatasaray’dan da bir örnek verdi ve ”Şu an sadece Milan derbisini düşünüyorum. Geçen yıl Galatasaray’a Pazartesi günü imza atmıştım ve Çarşamba günü Juventus’la zor bir maça çıkmıştık. Kolay olmayacak, hepsi zor maçlar” dedi.

”DÖNDÜĞÜM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

”Geri döndüğüm için heyecanlanan taraftarlarımızı gördüğüm için çok mutluyum. Her şey çok hızlı gelişti. Coşkuyu geri getirmek bizim görevimiz. Taraftarlarımızı yeniden stata getirmek ve yeniden kazanan bir takım olmak istiyoruz. Ben bu kulübün planlarına inanıyorum. Bu görevi Inter büyük bir kulüp olduğu için kabul ettim ve çok mutluyum. Kaliteli oyunculara sahibiz. Takım olarak iyi çalışacağımızı düşünüyorum.”

KOVACIC’TEN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

”Kovacic fantastik yeteneklere sahip genç bir oyuncu. Yıldız olabilecek potansiyeli var. Tüm oyuncularım, sistemimin içinde yer alabilir. Bu Nagatomo gibi tecrübeli bir oyuncu için de geçerli. Takımla ilgili iyi bir fikir almam gerekiyor. Ocak ayında takıma oyuncu katmak hiç kolay değil.”

Yayınlanma Tarihi:17:08,