SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Passolig’in geleceğini konuştular

Tehlikeyi 9 hafta geçtikten sonra fark edebilen kulüp başkanları, Spor Bakanı Kılıç’a “Passolig futbolu bitirdi” dedi. Ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşüldü

Güncellenme: 08:25, 15/11/2014
Passolig’in geleceğini konuştular

E-BİLET uygulaması ile tribünlerde taraftar bulamayan kulüpler, dün Ankara'ya çıkarma yaptı.Önceki gün kendi aralarında düzenledikleri toplantıda“Statların hali ortada.Her geçen hafta daha kötüye gidiyoruz. Ya sorunlar çözülsün ya da Passolig'i iptal edelim. Bu böyle itmez” görüşü üzerinde birleşen Kulüpler Birliği temsilcileri, ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

GÖRÜŞMENİN ardından bir açıklama yapan BakanKılıç, Passolig'in kaldırılmasının şu an için gündemde olmadığını dile getirince, kulüp başkanları bunun üzerine konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taşıdı. Akif ÇağatayKılıç ve TFF Başkanı Yıldırım Demiören öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yolunu tutan Kulüpler birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve takım temsilcileri Erdoğan'dan, Passolig konusunda yardım istedi.

SORUN DUYGUSAL

TRİBÜNLERİN sezon başından beri boş kalması sebebiyle büyük gelir kaybı yaşayan kulüpler, sıkıntılarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletti. Ancak Passolig'in ortadan kalkması için sisteme yatırımyapan firmanın zararı karşılanmak zorunda. Sorunu sadece Erdoğan'ın çözebileceği konuşuluyor.