SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim dizilişi değiştiriyor

İzlandamaçına 3’lü savunmayla çıkmıştık. Rakibin buna cevabı ‘Adam başı 1 gol’ olmuştu. 4-3-3’e döndük, diğer iki maçtan 1 puan koparabildik. İmparator şimdi, 4-4-2 ile sonuca gitmeyi umuyor

Güncellenme: 08:26, 15/11/2014
Fatih Terim dizilişi değiştiriyor

GEREKEN puanları toplayamadığı gibi futbol anlamında da her maçta rezil olan Türkiye, kritik Kazakistan mücadelesi öncesi bir kez daha taktiğini değiştiriyor. Hatırlanacağı üzere Euro 2016 elemelerindeki ilk maçımıza İzlanda deplasmanında çıkmıştık. Futbol direktörü Fatih Terim bu maçta, Süper Lig'de hiçbir takımın uygulamadığı 3'lü savunmayı uygulamıştı. Rakibin buna cevabı ‘Adambaşı 1 gol' oluncamaç 3-0 bitmişti. Daha sonra Barcelona'ya özendik, 4-3-3'e geçtik. Ancak o da fayda etmedi. Çek Cumhuriyeti'ne yenildik, Letonya'dan zar zor 1 puan kopardık.

GÖKHAN GÖNÜL SEFERBERLİĞİ

İMPARATOR şimdi 4-4-2'de karar kıldı. Terim'in Kazakistan'a karşı sahaya süreceği ilk 11'in büyük ölçüde belli olduğu öğrenildi. Kalede Volkan Babacan oynayacak.Sağ bekte tel tel dökülen Hamit kulübede oturacak. Doktorların iyileşmesi için seferber olduğu Gökhan Gönül çok büyük ihtimallemaça yetişecek. Tandemde Bekir ve Semih, sol bekte Caner ter dökecek. Sağ kanatta Gökhan Töre top koşturacak. Orta sahanın ortası Ozan Tufan ve Mehmet Topal'a emanet. Arda ise sol açıkta olacak. İleri ikiliyi de G.Saraylı Burak ve Umut oluşturacak.