SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cardozo’dan güldüren açıklama

Cardozo, “Sokakta yürürken kolumdan tutup çay ikram ediyorlar. Bana küçük bir balıktan (hamsi) bahsediyorlar. Onu yemeye başladığımda golleri atacağımı söylüyorlar” dedi.

Güncellenme: 14:59, 15/11/2014
Cardozo’dan güldüren açıklama

Torku Konya maçında 2 golle yıldızlaşan Oscar Cardozo, Trabzon şehrine de yavaş yavaş ayak uydurmaya başladı. 7 sezon oynadığı Benfica'dan sonra Fırtına'ya gelen Paraguaylı forvet, Trabzon'da güzel günler geçirdiğini söyledi. “Benfica'dan gönderilmeseydim kariyerimi Lizbon'da tamamlar ve ömrümün sonuna kadar da orada yaşardım” diyen Cardozo, Trabzonspor'a gelerek doğru bir karar aldığını ifade etti. 31 yaşındaki golcü futbolcu şöyle konuştu:

“SIRTIMA VURUP GÜLÜYORLAR”

“Burada yeni bir ülke, yeni bir dil, yeni yemekler ve yeni insanlar tanıdım. İnsanlar çok iyi, çok çabuk alıştım onlara. Onlar da beni sanki yıllardır tanıyorlarmış gibi davranıyorlar. Burada çay sever oldum. Sokakta yürürken kolumdan tutup iş yerlerine oturtup çay ikram ediyorlar. Ne konuştuğumuzu ben de bilmiyorum ama bol bol sırtıma vurup gülüyorlar. Hep daha zamanı gelmeyen küçük bir balıktan (hamsi) bahsediyorlar. Onu yemeye başladığımda asıl gollerimi atacağımı söylüyorlar. Bunu da sonra öğrendim.”

Habertürk