SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Türkiye Basketbol Ligi’nde Royal Halı Gaziantep,  Trabzonspor Medical Park’ı 77-69 yendi.
Karataş Spor Salonundaki karşılaşmaya ev sahibi ekip, kadroda yeni  transferi Andreas Glyniadakis’i de soyundurdu.
Daha maçın ilk dakikalarından itibaren tarafların karşılıklı sayı  bulduğu ilk periyotun sonlarına doğru rakibinin hatalarını iyi değerlendiren  Trabzon temsilcisi, ilk periyodu 17-20 önde tamamladı.
İkinci periyoda öne geçmek için çıkan Royal Halı Gaziantep, Ruzıc ve  Williams gibi uzun oyuncuları sayesinde bu çeyrekte rakibine karşı başarılı bir  savunma yaptı. Trabzon Medical Park’ın kayıplarını iyi değerlendiren Gaziantep  ekibi, özellikle devrenin son 3 dakikasında farkı açıp, soyunma odasında 12  sayılık farkla gitti: 45-33.
Üçüncü periyotta bordo-mavili ekip, aradaki farkı eritmek için çaba  gösterdi. Zaman zaman bu konuda başarılı olan konuk ekip, farkı eritti. Son  dakikaya aradaki farkı 7’ye düşürerek (55-48) giren Trabzon ekibi, ev sahibi  takımın formasını terleten Higgins’in 3’cülüğüne karşı koyamadı ve 3. periyot  58-48 ev sahibi takımın üstünlüğüyle son erdi.
Maçın son çeyreğinin ilk dakikalarında her iki takım da karşılıklı  sayılar buldu.  Yakaladığı serbest atışlarını değerlendirmekte güçlük çekse de  rakibine karşı iyi bir oyun ortaya Trabzon temsilcisi, son 4 dakikaya  girildiğinde farkı 5’e indirdi: 65-60. Maçın kalan dakiklarında her iki takımda  galibiyet için rakibine üstünlük kurmaya çalıştı ancak Lorbek’in’lük atışlarıyla  Williams’ın başarılı top çalmaları ev sahibi ekibin gülen taraf olmasını sağladı.
Trabzonspor Medical Park’ın tüm çabalarına rağmen, Royal Halı  Gaziantep salondan 77-69 galip ayrıldı.
Salon: Karataş
Hakemler: Rüştü Nuran, Altup Köselerli, Kerem  Baki
Royal Halı Gaziantep: Harris 12, Lorbek 5, Ruzic 7, Williams 10,  Colloway 23, Glyniadakis 4, Higgins 12, Erden, Can Uğur, Altan  4
Trabzonspor Medical Park: Bost 3, Hardy 16, Velickovic 9, Marshall 9,  Lawal 14, Yunus 1, Stıpanovic 9, Alper 8, Nusret,
1. periyot:  17-20 Devre: 45-33 3. periyot: 58-48
5 faulle çıkanlar:  33.10 Williams, 35.28 Higgins (Royal Halı Gaziantep), 39.27 Velickovic  (Trabzonspor Medical Park)