SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yo! Yo! Yanlış yaptınız

14 Kasım 2014

FIFA hakem listesi açıklandı. Algı yönetimini ve gündem değiştirmeyi çok iyi bilen Merkez Hakem Kurulu bizim gibi konunun içinden gelenlerin ikna olamayacağı açıklama ve uygulamalara devam ediyor.

SON dönemin modası olan “Yeni” ifadesiyle anılan Türkiye'miz gibi; Serdar Çakır (!),Metin Tokat,Murat Ilgaz ve aslında hep var olan, herşeyi planlayan, uygulayan ya da uygulatan Oğuz Sarvan'lı “Yeni MHK(!)”.

BU isimlerin FIFA listesi oluşumu için sistemli şekilde yaptığı çalışma ve atamalar sonucunu verdi. Zaten eksik olmasın, yıllardır bizimle olan ve ne yazıkki kendilerine benzettikleri Jaap Uilenberg'e de yanlış yaptırtmaya devam ediyorlar. Sıkıştıkları anda onu devreye sokmaktan geri durmuyorlar. Tıpkı kamuoyunda tartışılan hakem kararlarını lehte ifade etmesine çanak tuttukları gibi. Uilenberg, yine bir şeylerin üstünü örttürülerek FIFA listesini savunmak zorunda bırakıldı. Hakkını vermek lazım O da, görevini eksiksiz yapıyor!

GÖRMEK istediğiniz gibi bakıyor, bizimde buna inanmamızı bekliyorsunuz! Basın ve belirli güç odakları ile ilişkileri iyi olup da bu camiaya ikiliği sokanlar, aynı tiyatroyu Fırat Aydınus için oynadılar.

AYDINUS'UN FIFA listesinden düşmesinin temelleri uzun zaman öncesinden atılmıştı. Yo-Yo testi bu işin bahanesi oldu. Hatırlarsınız daha önce yazmıştım… Aydınus kabul edilemez bir şekilde, 16 Eylül 2014 Salı günü hayati önemtaşıyan koşu testinden 2 gün önce (ne tesadüftir ki!) 14 Eylül 2014 Pazar günü oynanan Trabzonspor- Fenerbahçe maçına atandı. Zekeriya Alp kameraların karşısında hikaye anlatmaya devamediyor. Bir de aklımızla dalga geçerek “Belli bir yaştan sonra vücut ileri gitmiyor” diyerek ağırlığını kabul ettiği testten 2 gün önce hakeminimaça veripmalumun ilanını yaptığının farkında bile değil.

SAYIN Alp! Halbuki siz onu bu maça verenlere ya da verdirenlere (!) bir taşla iki kuş vurma fırsatı sundunuz. O kişiler, neredeyse yağışlı havalarda maç yönetmemesini hesap ettikleri kişikişileri oradan uzak tutarken, Aydınus'u bu koşu öncesimaç ve yolculuk yorgunluğu ile yıprattılar.

Minareyi çalan…

ŞİMDİ gelelimBülent Yıldırımkonusuna… Kendisimaç performansları konusunda eleştirsemde, birlikte bu koşulara katıldığımızdan biliyorum; koşu ve atletik test konusunda iyi çalışır. Türkiye'de zorlanmayacak 5 kişiden biridir. Bir koşuyu koşamadı diye bu listeden çıkarılmasına kesinlikle katılmıyorum.

EĞER kriter koşuysa daha önce bu koşuyu koşamadığı için listeden çıkarılan ve basın toplantısında 18,2 derecesini rahat şekilde koştu denilen Tolga Özkalfa'nın nasıl koştuğunu, koşturulduğunu (!) hepimiz biliyoruz. Dilerim aynı performansı resmi testlerde de devam eder. Aksi olursa ki; öyle görünüyor buradan yaşananları açıklayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

AYRICA Sayın Uilenberg “Elimizde ingilizce bilen başka alternatifimiz yok” diyor ama 10 yıldır bu ligde görev yapan, ODTÜ mezunu, ileri derecede ingilizce bilen ve Tolga'dan 3 yaş genç olan M.İlker Coşkun'u hiç tanımıyor herhalde.

YAZIK, hemde çok yazık… Atalarımız boşuna dememiş ‘minareyi çalyan kılıfını hazırlar' diye..

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek