SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İspanya Milli Takımı, Belarus ve Almanya karşısına 2005 yılında başlayan ve dünya futboluna damga vuran takımın iskeletini oluşturan beş futbolcudan yoksun çıkacak.

Dokuz yılda 2 Avrupa Şampiyonası (2008 – 2012), 1 Dünya Kupası (2010), 1 Konfederasyon Kupası (2013) kaldıran kadronun vazgeçilmez isimleri Xavi Hernandez, Xabi Alonso, Andres Iniesta, David Silva ve Cesc Fabregas, iki maçta görev yapmayacak. İspanya, dokuz yıl aradan sonra ilk kez 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde oynayacağı Belarus ve hazırlık maçında karşılaşacağı Almanya karşısına beş isim olmadan sahada yer alacak.

Iniesta, Silva ve Fabregas sakatlıklıkları, Xavi ile Alonso ise milli takımı bıraktıkları için kadroda yer almadı.

SON MAÇ FARKLI BİTMİŞTİ

İspanya Milli Takımı’nın beş isim olmadan oynadığı son maç faklı bir sonuçla tamamlanmıştı.

12 Ekim 2005 yılında San Marino ile oynanan karşılaşmaya Casillas, Ramos, Juanito, Pablo Ibanez, Antonio Lopez, Albelda, De la Peña, Reyes, Raul, Fernando Torres ve Villa 11’i ile çıkan ‘Boğalar’, rakibini 6-0 mağlup etmeyi başarmıştı. İspanya’nın gollerini Antonio Lopez (1), Ramos (2) ve Torres (3) atmıştı. Bu maçtan önce beş ismin olmadığı son karşılaşmada ise İspanya, Kuzey İrlanda ile golsüz berabere kalmıştı.

Şimdi herkes beş önemli ismin yer alamayacağı İspanya Milli Takımı’nın özellikle zorlu Almanya maçında nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor.

Yayınlanma Tarihi:15:44,