SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GALATASARAY'DA mali kriz yönetimi radikal kararlar almaya zorluyor. Yıl sonuna kadar 200 civarında personel işten çıkarılacak. Kemer sıkma politikası sürecek. Mecidiyeköy'deki araziye yapılacak inşaat için kongre kararı alan sarı-kırmızılılar devre arasında gönderecekleri oyuncuları da belirlemeye başladı. Galatasaray, darboğazdan çıkmak için B.Dortmund modelini uygulamayı planlıyor.

1999 ile 2003 arasında 82 milyon Euro bir bonservis harcaması yapan, Dortmund, 2005'te iflas etmekten B.Münih'in verdiği 2 milyon Euro sayesinde kurtulmuştu. Dortmund sonraki 3 yılda transferi 2 milyon Euro harcamış, gençlere şans tanıyarak başarıyı yakalamıştı. Aynı yolu izlemek yönetim, futbolcu sözleşmelerini tekrar gözden geçirecek.

DEVLER Ligi gelirinin azalması ve tribünlerin dolmaması bütçeyi zorluyor. Haziran ayına kadar 79 milyon lira daha ödeme yapacak olan yöneticiler sözleşmesi bitecek olan oyuncularla da görüşme yapacak. Galatasaray'ın A Takım oyuncularına ödediği yıllık maaş toplamı yaklaşık 130 milyonTL. Aralarında Sneijder ve Muslera'nın da bulunduğu birkaç oyuncuyla yolların ayrılıp nakit akışı sağlanması planlanıyor. Forma şansı bulamayan isimler gönderilecek. Genç isimlere şans verilecek, transferde ise nokta atışları yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:08:45,