SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaşadığı mali darboğazdan çıkmanın yollarını arayan Galatasaray’a iyi haber… Sarı-kırmızılı kulüp, Samruk Kazyna Kazakistan Milli Devlet Fonu ile 5 yıllık sözleşmeye imza atmaya hazırlanıyor. Formadaki göğüs reklamının kasaya getirisi 40 milyon Euro olacak.

KAZAKLAR ÜŞÜTMEYECEK!

Uzun zamandır Galatasaray’ın giderleri, harcadığı paralar, borçları konuşuluyor. Bu kez durum farklı. Ocak ayında maddi gelir sağlamak için başta Sneijder, olmak üzere futbolcu satışına hazırlanan, bu sayede 30 milyon Euro gelir bekleyen Galatasaray tasarruf için çaycıyı bile işten çıkardığı haberleriyle medyada konu olmuştu. Şimdilerde yüklü miktarda bir para kasaya konulacak. Nasıl mı? Kazaklar sayesinde…

SATIŞ YOK REKLAM VAR

Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri, kulübün Kazaklar’a satılacağıydı. Ancak başkan Duygun Yarsuvat bunu yalanladı. Ancak farklı bir gerçek ortaya çıktı. Türkiye’de Şekerbank’ın da ortaklarından Samruk Kazyna Kazakistan Milli Devlet Fonu, sarı-kırmızılı kulüp ile 5 yıllığına söz kesti. Anlaşmayı sağlayan isim Ticaret ve Medya Direktörü Kerem Ertan olurken 2015-16 sezonunda forma göğüs reklamında yer alacak olan Kazakistan Milli Devlet Fonu, ödemeyi de 2015’in ilk ayları içinde yapacak.

 

Millet