SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu açıklamalar çok konuşulacak

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde düzenlediği basın toplantısında gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 15:39, 14/11/2014
Bu açıklamalar çok konuşulacak

Aziz Yıldırım konuşmasına başlamadan önce husumetli olduğu taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler hakkında hazırlattığı bir videoyu basına izletti.

Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

*Tribünlerdeki seyirci sorunu sadece F.Bahçe’nin değil, Türk futbolunun sorunu. Biz camia ve yönetim olarak bu olayları bitirmek niyetindeyiz.

*Avrupa’da Türk takımları maç yapamaz hale geldi, belki de yakında tamamen men edileceğiz. Şu an Avrupa’da oynayabilecek konuma geldik ama bir kez daha ceza alırsak bir yıl daha cezamız uzayacak.

“TRİBÜNDE ESRAR İÇİYORLAR”

*Bazı kişi ve şahıslar bu grubu destekleyerek içeri soktular. Bize kimse küfür edemez ve bağıramazlar. Yoksa cezasını veririm. 23. dakikada ‘adam gibi oynayıp’ diyerek bağırıyorsa sen Fenerbahçeli olamazsın. Hiçbirinde Fenerbahçe forması yok.

*GFB dedikleri grup adına üretip sattıklarıyla yılda 4-5 trilyon kar ediyorlar. Yani tribünde rant var.

*Bu tribün olayını devlet olmadan biz çözemeyiz. Devlet sahip çıkmalı. Türk takımları yoksa Avrupa’dan tamamen men edilir.

PART 1:

*Alanya maçında bu grup Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye bağırdı. O grubun başı hapiste olmasaydı hiçbiri öyle bağırmazdı.

*Geçen bayram bu grubun liderinin bir valiyle (Hüseyin Avni Mutlu’yu kastediyor) fotoğrafı yansıdı. Ben de valiyle gidip bunun yanlış olduğunu söyledim. Aksi halde her provakasyonun sebebi sizsiniz dedim. O şahsın her türlü kötü alışkanlığı olan biri olduğunu söyledim.

*Benim amacım tehlikeyi anlatmak. Bu grup devlet ve siyasetin yanlarında olduğunu göstererek rant sağlamaya çalışıyorlar.

*Fenerbahçe 15 senedir Türk futbolunun lokomotifi. Hayatımın 25 yılını Fenerbahçe’ye verdim, kulübü 3-5 çapulcuya yedirmem.

*Tribünlerde küfür olmamasını, ailelerin gelmelerini istiyoruz. 90 dakika tezahürat etsin istiyoruz.Bana diktatör diyorlar, desinler. Tek üzüldüğüm sporculara, antrenörlere hakaret edilmesi.

*Gençlerbirliği maçında soyunma odasına gittim. Bana Hasan ve Alper’in küfürden ötürü oynamak istemediğini söylediler.

*Ben bu şahıslara kombine vermeyeceğimiz ifade ettim. Bir şahıs yüklü miktarda kombine alarak garanti verdi. Ben de verdim. Ama bu insanlar bilmediğimiz kişilere ve GFB’ye de 50 tane kombine vermişler. Ben de o listeyi iptal ettim. Mağdur olanlara şunu söylüyorum. Neden siz direk gelip kombineleri almıyorsunuz da öyle bir şahsın arkasından gidiyorsunuz?

“BÖYLE GİDERSE 1 YIL DAHA MEN”

*Basının muhattabı bu çapulcular değil, kulüp olmalı. Kendinizi de onlarla beraber batırıyorsunuz. Bu grupların başındakilerin etrafındaki gencecik çocuklar da bıçaklanarak ölüyorlar.

*Şimdi bizim amigolar devamlı Galatasaray’a küfrediyorlar. Zannediyorlar ki böyle yaparak duygularını ifade ediyorlar. Olay öyle değil. O amigolar gidip diğer grubun liderleriyle Umre’ye gidip daha sonra dönüp aynı günahlara devam ediyorlar.

*Bu insanlar tribünlerde esrar içiyorlar esrar. Buradan suç duyurusu yapıyorum. Ben tribünde alkol ve esrara karşıyım.

*Burada karşıya geçecek parası olmayanlar Münih’e gidiyorlar. Bunlara vizeyi ve bileti kim alıyor, araştırsınlar. Avrupa kültürü almış bir insanın yapacağı bir şey mi dün Münih ve Dortmund’da olanlar. Oradakileri de zehirliyorlar.

*3 Temmuzdan beri şike yapmadık diye söylüyoruz. Bizi bu duruma sokanlar hakkında suç duyurusu yapacağız.

*Fenerbahçe Kulübü, Avrupa’da bir maç daha ceza alırsa; 1 yıl men cezası alacak

PART 2:

Aziz Yıldırım toplantı esnasında Beyaz TV’yi eleştirirken, kanal muhabirinin çıkışı üzerine şahsı susturarak “Git TV’nde konuş” dedi.

*Kombine kartlar oluştururken bir döküman imzalanmıştır. Bunu okuyup ona uysunlar. O şahısların kombineleri iptal edilecek. Geçen hafta olan olaylardan dolayı mağdur olan taraftarlardan özür diliyorum mağduriyetleri giderilecek.

*Bundan sonra amatör branşlar da dahil olmak üzere küfür olmayacak. Ben asla küfür istemiyorum. hem şahıslara, hem takımlara karşı.

*İsmail Kartal’a küfredenler oldu. Tespit ettik hepsinin kombinelerini iptal edeceğiz.

*Takım 23. dakikada protesto edilmez. Maç biter mendil sallar üslubunca protesto edersin, biz de bir şey demeyiz.

*Daha bu olaylar tazeyken devlet de bunların önüne geçmeli yoksa daha büyük sorunlar çıkacaktır.

“GEREKİRSE HER YERİ BASARIM”

*Kulüpler Birliği ve TFF Başkanı Demirören beni 15 gün sonra kınadı. Başlarına taş düştü herhalde.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe aleyhine yapılan hakem hatalarından oluşan bir videoyu basına izletti.

*Rakip takımların başkanları çıkıp BBG evi gibi hakemleri izleyeceğiz, gereğini yapacağız dediler. Biz sustuk. Şimdi çıkmış beni kınıyorlar. Peki o zaman konuşan yöneticileri neden eleştirmiyor, kınamıyorsunuz? Ben en azından hakemin yüzüne söylüyorum, siz baskı yaratıyorsunuz.

*Neden kınadılar beni, çünkü basarım dedim. Neden peki dedim? Ben sadece bir kez girdim. O da Rize maçındaydı

*Kulüpler Birliği’ne TFF Başkanı’na sahip çıkın dedim, onlar bana sahip çıktılar. (Gülerek)

*Ben soyunma odasına gitmedim, bir tane hakem bile bunu söyleyemez.

*Daha önce bir kez hakem odasına girdim orada da zaten Ali Aydın bizi çağırıp Rize yöneticisiyle beraber tebligat yaptılar.

*Cüneyt Çakır iyi hakem diyorlar. Hayır efendim iyi hakem değil. Şişirmekle hakemlik olmaz. İngiltere’ye gitti Ferguson’u çıldırttı. İspanya’ya gitti, ortalığı karıştırdı. Gördüğünü çalacaksın.

*Ama tekrar söylüyorum, eğer Fenerbahçe’nin hakkı yenirse değil soyunma odasını, her yeri basarım.

“SEN ÖNCE AY YILDIZIN ŞEREFİNİ KURTAR”

*Ay yıldızın olduğu yerde hakem odası basamazmışım. (TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e) Sen önce Ay yıldızın şerefini kurtar. Milli takıma gelen geçen 3 atıyor.

*Bu durumu saklayamazsınız. Sonuçta geldiler 4 attılar, 10 da olabilirdi. Beni kınadınız da sanki milliler galibiyet mi aldı. Beni kınayarak algıyı değiştireceklerini, kendi başarısızlıklarını unutturacaklarını zannediyorlar. Milli takım hakkında kimse değersizlik yaratmamalıdır. Hepimiz sorumluluk almalıyız.

*Benden önceki Kulüpler Birliği ile, benden sonraki Kulüpler Birliği kazanımları arasındaki fark nedir, söyleyin bir bakalım. Ben kulüpler birliği başkanı olsaydım böyle bir şike tezgahı yapabilirler miydi?

*Şikeden sonra statlar inadına doluydu. Bu sezon bir anda ne oldu da bu kadar azaldı? Federasyonun sorunu bunlar. Tesisler yapacak, eğitimler verecek, kulüplerle iletişimde olacaklar. Ama hiçbirini yapmıyorlar, bugünün zevkini yaşıyorlar.

*Ben şikeye inandım, ölsem bile vazgeçmem diyorlar. Sen kimsin ulan kimsin.

*Serdal Adalı beyi aslanların önüne attılar, o da iyi dayanıyor. Bir iş olursa burada başkanın haberi olmadan olmaz. Beşiktaş şike meselesinin içinde çünkü İBB maçı yüzünden. Beşiktaş onları yendi ve kupayı aldı. Beşiktaş’ın o zamanki başkanı o kupayı ne yaptı, o kupa nerede. Nereye iade edecek? ki kulübün de başkanları çıkıp söylesinler. Şike yaptılar mı, açıklasınlar. Beşiktaş’ı yazan yok, hep bizi yazıyorlar. Bizi yazarak kazandığınız paralar haramdır. Biz sustukça tüm ihale bize kalıyor. Herkes temiz ama biz kirlettik. Basın hep iyi rollerde, biz hep kötüyüz. Artık bitti.

*Türk bayrağına en çok sahip çıkan bizleriz. Bunu her zaman söyledim. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Atatürkçü, laik ve cumhuriyetçiyiz.

*Basında eski antrenörler, futbolcular, hakemler var. Hepsi bir şeyler söylüyorlar. Hepsinin de söyledikleri birbirleriyle ters düşüyorlar. Basından ricam kimseyi karalamasınlar. Yol gösterici olsunlar. Futbolu hata yapabilir, onları idam edip kesmesinler. Hangi takımdan olursa olsun, bir oyuncu hata yapmış herkes akşam ona saldırıyor. Basın biraz yol göstersin. Hakemlere de ricam var. Hiçbiri bir oyuncuyu eleştirmemeli. Yanlış oluyor. Güzelce yanlışları anlatsınlar, ezmesinler

“ARAGONES, GÜIZA’YI ŞART KOŞMUŞTU”

Bir Milyon Üye projemize destek olmanızı, faydalarını anlatmanızı isterdim ama yapmadınız. “Bir tane duayen çıkmış diyor ki, antrenmandan şikayetçiymiş oyuncular da bana dert yanıyorlarmış. Hayır, söylemediler. Biri çıkmış diyor ki yok şu oynasın, şöyle oynasın. Ama hiçbir antrenmanı izlememiş ki, söylediği oyuncu sakat… Bir diğeri de çıkmış Başkan Güiza’yı aldı. O yüzden başkanlığı bıraksın diyor. Sen kimsin? Rahmetli Aragones şart koşmuştu. Kocaman ve Yanal’ın buraya kadar şampiyonluğu yoktu. Onları camia ve futbolcular yaptı. Katkıları var ama beraber yapıyoruz.

Yayınlanma Tarihi:13:57,