SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hami Mandıralı, Trabzonspor’daki teknik direktör değişikliğiyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Mandıralı, ”Başkan Hacıosmanoğlu her zaman Vahid Halilhodzic’in arkasında durdu. Geldiğinden bu yana Vahid hoca hep eleştirdi. Başkan da onu sevdiği için, koruma amaçlı hep onun yanında oldu. Ama buna rağmen Vahid hoca hep başkanı zor durumda bıraktı.  Hareketleri ve tavırlarıyla hep zor durumda bıraktı” dedi.

Tecrübeli teknik adam, ”İki hafta önce basın toplantısında telefonunu çıkarıp bana hala teklifler var diyor. Bu kişi Trabzonspor’un ekmeğini yediği halde bunu yapıyor. Kendini küçülten bir hareket sergiliyor. Başkan da sanırım buna dayanamadı. Geç kalınmış bir hamleydi. Daha önce gönderilmeliydi” ifadelerinin kullandı.

“ADINI AĞZIMA ALMAK İSTEMİYORUM”

Takımın başına Ersun Yanal’ın getirilmesi ile ilgili de konuşan Mandıralı, ”Ben dediğiniz teknik adamın adını ağzıma almak istemiyorum. 4-5 ay önce yapılan maçta o dediğiniz teknik adamın, saha içerisinden soyunma odasına nasıl kaçtığını ben gördüm. Bütün Trabzonlular da gördü. Bizim kulübümüzün başkanı gördü. Hami Mandıralı olarak kulübümüzün teknik direktör tercihi nedeniyle içim sızladı” diye konuştu.

“SEVGİ SAYGI OLSAYDI…”
 
Trabzonspor’daki en önemli eksiğin sevgi ve saygı olduğunu söyleyen Mandıralı sözlerini şöyle sürdürdü:
”Başkan hakkında vizyon ayrılığı var açıklaması yapıyor. Başkan senin önüne 25 oyuncu koyarken vizyon ayrılığından bahsetmiyor. Sadece bu olay bile onun kişiliğini karakterini ortaya koyuyor. Kendisini sevmek için hep bir şeyler aradım; ama bulamadım. Bir teknik adam her fırsatta futbolcuları küçümseyip, kulübü küçümseyici tavırlar sergiliyorsa takımın performansı bundan fazla olmaz. Oscar Cardozo’ya hala ‘sen neden sol ayakla topa vuruyorsun’ diye soruyor. Cardozo, ‘ben 25 yıldır sol ayaklı vuruyorum’ diyor. Sevgiyi bitirdi takımda. Sevgi saygı olsaydı, Trabzonspor’un 10 puan daha fazlası olurdu.”