SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’e ilginç benzetme

A Milli Futbol Takımı'nın Brezilya ile oynadığı maçı yayınlayan İspanya'nın Katalan televizyonu, Fatih Terim ile ilgili ilginç bir benzetmede bulundu.

Güncellenme: 14:50, 13/11/2014
Terim’e ilginç benzetme

Televizyon yorumcuları, Terim’in mimiklerini değerlendirerek hocanın tam bir Hollywood yıldızına benzediğini ileri sürdüler. Terim’in zamanında bu takıma çok şeyler katmasına rağmen bu dönemde zor günler geçirmeye başladığına işaret ettiler.

Türk Milli Takımın çöküşünü de masaya yatıran yorumcular, 2002 yılına damgasını vuran bu takımın nasıl bu hale geldiğine şaşırdıklarını söylediler. Türk futbolunun artık Avrupa’ya futbolcu ihraç eder durumda olmadığını, yurtdışında yetişen Türk futbolcuların da Türkiye yerine doğdukları ülkelerin milli takımını seçmeye başladığına vurgu yapan yorumcular, bu gidişatın çöküşün en önemli unsurlarından biri olduğuna dikkat çektiler.

Katalan yorumcular, Türk Milli Takımın Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonalarındaki başarısının altındaki gerçeğin Türk futbolcuların o dönemde çok sayıda Avrupa liglerinde oynamasına bağlayarak, “oysa şimdi sadece bir Arda Turan ve Mevlüt Erdinç’ten başka bir isim çıkartamıyorlar” görüşü belirttiler.