SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy’de gazozuna maç!

13 Kasım 2014

Çocukluk yıllarımızda mahalle maçları yapardık. Gazozuna… Yenilen takım, yenen takımın oyuncularına gazoz ısmarlardı. Az beleş gazoz içmemiştim o yıllarda…

MAÇ biter, terli terli, buz gibi gazozu dikerdim kafama… Ohhhh değmeyin keyfime… Kadıköy'de dün gece oynanan maçın da, bizim çocukluğumuzda oynadığımız o maçlardan farkı yoktu. Rakip Brezilya… Futbol devi… Öyle gel Kadıköy'de çift kale maç yapalım demekle olmuyor. Adamlar her şeyden önce “gelirim ama paranı alırım” diyor.

-NE kadar kardeş? -3 milyon euro…

YANİ eski para birimine göre 9 trilyon lira civarı… Altı sıfır atıldıktan sonraki yeni para birimimize göre de 9 milyon lira… O kadar para verdik, gel sana iki tane çakalım Kazakistan'ın gözü korksun demek de olmaz. Adamlar neticede Brezilya… Ama her şeye rağmen maç başlamadan önce içimizde yine biraz umut vardı.

BELKİ Brezilya rölanti oynarsa, bir tane atar üzerine yatarız diye düşünüyorduk. Olmadı… Ah o Neymar yok mu? Adam çıktı, ilk yarıda bütün ümitlerimizi suda boğdu! Göstere göstere Volkan'ın sağından topu filelere gönderdi. Sonra Semih ters bir vuruş yaptı durum 2-0… Sonra bir gol daha geldi, ilk yarı 3-0 bitti…

HAZIRLIK maçı oynamak için para verdik diye adamlar 3-0'dan kaybedecek hali yoktu. İkinci yarı çıktık, oynadık, ama olmadı. Gazozuna maçta bile 4-0 yenildik.

AMA olsun, hiç olmazsa Neymar'ı seyrettik, alkışladık, ona tezarühat yaptık. Ama es kaza 1-0 maçı alsaydık, Yıldırım Demirören ve Fatih Terim destan yazmış olacaktı. Gazeteler, 3 milyon Euro verip hazırlık maçı için İstanbul'a getirttiğimiz Brezilya'yı Kadıköy'ün çimlerine gömdük diye methiyeler düzeceklerdi. Ama olmadı… Evdeki hesap çarşıda şaştı… Bakalım Kazakistan karşısında ne yapacağız çok merak ediyorum. Ama bildiğim bir tek şey var, Yıldırım Demirören yönetimindeki bir federasyonla Türk futbolu ileri değil, geri gidiyor. Çok yazık. Ama onların mutlu bir dünyaları var. Kendilerini çok başarılı sanıyorlar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek