SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli futbolcu Hamit Altıntop, Brezilya’ya 4-0 yenildikleri özel maçta kendilerini ıslıklayan taraftarlara tepki gösterdi.

Karşılaşmadan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hamit, kendi sahalarında kötü bir skor aldıklarını aktararak, şöyle konuştu:

“Kabul etmemiz gereken Türk futbolu, bu milli takıma da yansıyor. Zorlu bir süreç, kötü bir süreçteyiz. Bunu kabul etmemiz lazım. Bunu kabul ettikten sonra iyi analiz etmemiz gerekiyor. İşimize sevgiyle, saygıyla ciddiyetle dürüstlükle yaklaşmamız gerekiyor. Gerekiyorsa uyumadan kolları sıvayıp çalışmamız lazım. Hedefimiz olması gerekiyor. Birbirimizi kandırmayalım, yetersiz olduğunu biliyoruz. Ancak ilk hedefimiz bunu kabul etmek, ondan sonra küçük küçük adımlar atmak ve haddimizi bilmek.”

Hataları birlikte aşabileceklerini vurgulayan tecrübeli futbolcu, “20 yaşındaki yavrumuzu ıslıklamak, affedersiniz küfür etmek Türk milletine yakışmaz. O yavrumuza hiçbir konuda yardımcı olmaz. Bütün kulüp başkanları, yönetimdeki insanlar kendilerini sorgulamaları lazım. Futbol içinde olduklarında futbol için ne yaptılar. Sadece para vermek, ‘ben bu transferi yaptım, ben bu kadar para verdim’ demek, bunlar yeterli değil. Önemli olan sevgi, saygı ve doğruları yapmak” ifadelerini kullandı.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A Grubu’na Kazakistan’la yapacakları maçın çok önemli olduğunu belirten Hamit, “Kazakistan’la önemli bir maça çıkacağız, sonuç ne olursa olsun birbirimizi sevelim. Birbirimizin ayıplarını örtmesini bilelim. Türk kültüründen, ailemizden, dinimizden bunu öğrendik” dedi.